Підприємці не здадуться
Приклад спонтанної, але системної солідарності підприємців - ринок "Лісовий". Проблеми спричинило непродумане рішення Київради про ліквідацію малих архітектурних форм.
Протести підприємців проти дій нинішньої влади, які розпочалися податковим майданом, будуть і далі йти як у Києві, так і по всій Україні. Причому ініціаторами акцій протесту не завжди є столичні підприємці.
Ми живемо у все більш глобальному світі, і це позначається й на підприємницьких акціях. Подивіться, як часто підприємці виходять під стіни Верховної ради з різних питань. Це самоорганізація, до якої політики та політика вже не мають ніякого стосунку. Політика всім остогидла, а вирішувати свої питання потрібно тут і зараз.
Приклад спонтанної, але системної солідарності підприємців - ситуація на ринку "Лісовий". Ми не поодинокі у цій біді. Проблеми спричинило непродумане рішення Київради про ліквідацію малих архітектурних форм.
На нашому ринку ледь не залишилося на вулиці 500 людей, яких ми змогли забезпечити роботою, лише тому і погодилися на демонтаж кіосків. А по Києву будуть викинуті на вулицю 45 тисяч підприємців! Куди їм йти?
На заводи, як каже Азаров? Але ж ті заводи ще треба побудувати. Крім того, інженер, який десять років відпрацював на ринку, вже не зможе працювати за своєю основною спеціальністю - він втратив кваліфікацію. І коли ми підняли хвилю протесту, нас підтримало багато інших базарів, бо це стосується всіх.
Я впевнений, що Податковий кодекс - це смерть майже для всього малого і середнього бізнесу. Його, схоже, писали сліпі каліки, які не працювали в бізнесі.
Як заступник голови комісії з питань промисловості, підприємництва та регуляторної політики в облраді можу цілком відповідально заявити, що 86% обласного бюджету формується з податків з фізосіб. Ось хто насправді формує бюджет регіонів та держави, а не великий капітал зі своїми офшорами!
Так дайте людям розбагатіти, а вже тоді піднімайте планку податкового тиску. Однак влада не бажає прислухатися до підприємців.
Вихід з глухого кута бачу в імплементації однієї з ключових норм Конституції - народовладдя. Єдиним джерелом влади у нас є народ. І влада належить саме народу, а не парламенту, президенту, міністрам чи чиновникам.
Через протести і спротив ми повинні втілити норму про народну владу в життя. Сподіваюся, чиновництво прозріє і почне працювати в інтересах своїх громадян.
Якщо ж можновладці не розплющать очі, то наслідки для них можуть бути непередбачуваними і дуже сумними.