Бізнес у березні відновив позитивні оцінки своєї діяльності: яка галузь найоптимістичніша
Український бізнес у березні відновив позитивні оцінки результатів власної економічної діяльності, поліпшивши їх як у місячному, так і в річному вимірах.
Про це повідомили в Національному банку України з посиланням на індекс очікувань ділової активності (ІОДА).
У березні 2026 року ІОДА становив 52.7 порівняно з 45.9 у лютому 2026 року (у березні 2025 року – 51.8).
Уперше з травня 2025 року оптимістичними були оцінки підприємств усіх опитаних секторів, найбільше – будівництва.
Як йдеться в повідомленні НБУ, цьому сприяли:
- поступова нормалізація ситуації в енергетиці;
- пожвавлення споживчого попиту;
- надходження міжнародної фінансової допомоги;
- забезпечення стійкості валютного ринку;
- сезонний фактор.
Водночас стримуючими чинниками залишалися:
- посилення обстрілів критично важливих об'єктів;
- підвищені інфляційні очікування;
- дефіцит кваліфікованих кадрів.
Зазначається, що підприємства всіх секторів прогнозували пришвидшення темпів зростання цін/тарифів на власну продукцію/послуги на тлі подальшого очікуваного зростання закупівельних цін, а також цін на сировину та матеріали. Лише будівельники очікували на сповільнення темпів зростання закупівельних цін.
Ситуація на ринку праці залишається нестійкою. Як і в попередньому місяці, лише представники будівництва були налаштовані на збільшення загальної чисельності працівників. Натомість респонденти інших секторів очікували на скорочення персоналу, найбільше – промисловості.
Нагадаємо:
В Україні сукупний дохід компаній ритейлу, що увійшли до індексу Опендатаботу 2026, становив 647,33 млрд грн, що на 22% більше, ніж сумарний дохід лідерів індексу 2025 року.