Американські науковці розробили технологію безперервного вловлювання вуглекислого газу
Вчені Массачусетського технологічного інституту розробили технологію безперервного вловлювання вуглекислого газу з потоку відпрацьованих газів або навіть з повітря. Система споживає дуже мало електроенергії та дешева у виготовленні.
Про це повідомляє видання Рhys.org, яке займається популяризацією науки.
Ключовим компонентом є мембрана з електрохімічним підсиленням, виготовлена з анодованого оксиду алюмінію.
Мембрана має сотоподібну структуру, що складається з шестикутних отворів, які дозволяють молекулам газу надходити і виходити, коли вони перебувають у відкритому стані.
Технологію можна застосовувати для видалення вуглекислого газу з промислових вихлопних потоків та навіть з навколишнього середовища. Автори винаходу сконструювали прототип установки, щоб показати цей процес у дії.
У пристрої використовується окислювально-відновлювально-активний вуглецевий матеріал, укладений між двома мембранами.
Сорбент і затворні мембрани, занурені в органічний електроліт, тісно контактують між собою, забезпечуючи переміщення іонів цинку. Перемикаючи полярність напруги між мембранами, можна змусити іони цинку переміщатися з одного боку в інший. Іони блокують проходження вуглекислого газу, утворюючи металеву плівку.
Матеріал легко вбирає вуглекислий газ, поки не досягне піку потужності. Потім напругу можна перемкнути, щоб блокувати подачу і відкрити іншу сторону, де виділяється концентрований потік майже чистого вуглекислого газу.
Потенційно така система могла б зробити важливий внесок у обмеження викидів парникових газів в атмосферу.