СПЕЦПРОЄКТ

Фермери-іноземці: хто вони?

За підтримки EasyBusiness

ПРО ПРОЄКТ

Спецпроєкт Економічної правди спільно з EasyBusiness — українським неприбутковим аналітичним центром. Місія EasyBusiness полягає в покращенні українського бізнес-клімату через високоякісні економічні дослідження та незалежні рекомендації з публічної політики базовані на принципах вільного ринку.

Головними напрямками діяльності центру є адвокація земельної реформи, покращення інвестиційного та бізнес клімату, підтримка розвитку малого та середнього бізнесу, розвиток приватизації та корпоративного врядування.

З серії публікацій спецпроєкту ви дізнаєтесь історії іноземців, які свідомо покинули Батьківщину та інвестували в український агросектор. Або ж залучили іноземні інвестиції в кризові роки, коли замість сьогоднішніх нив на полях були самі бур’яни. Дехто з них вивчив мову, привіз с собою техніку, одружився, повністю змінив життя. Вони розкажуть, через які складнощі їм довелося пройти, щоби здійснити свою мрію тут, в Україні. Хоч їх не так вже й багато, та вони не втрачають оптимізму і часом навіть більше вірять в Україну, ніж самі українці.

Завдяки проекту ми зможемо дізнатись, хто вони – іноземні фермери? І, може, будемо навіть приємно здивовані і вражені, побачивши серед їх оточення і в їхній команді багато однодумців-українців, що вже не схочемо нікуди відпускати?

Агробізнес як атракціон, або Чи треба ділити землю за національністю?

Чеські підприємці Петер Крогман та Петер Томан з 2014 року інвестують в сільське господарство в Україні. Чи сприятиме земельна реформа розвитку їх бізнесу і чи не будуть заморожені наступні великі проекти?

Бізнесмени-романтики: як чехи розвивають агробізнес в Україні

Чеські інвестори Петр Крогман та Петр Томан з 2014 року інвестували понад мільярд гривень в розвиток сільського господарства в Україні, заснувавши компанію "Ресіліент". За цей час їм вдалося відчути себе на "американських" гірках: пройти шлях від створення ефективної агрокомпанії до рейдерської атаки.

Іноземці в селі: яким вони бачать майбутнє України

Підприємства з французькими та американськими інвестиціями працюють в Україні з середини 2000-х. Вони принесли сучасні агротехнології, платять податки, інвестують в інфраструктуру. Чи готові вони до земельної реформи в Україні?