Офіційно: кошти від розміщення євробондів вже на рахунках Держказначейства
26 вересня на рахунки Казначейства України зараховані кошти від розміщення єврооблігацій в обсязі 1,32 мільярда доларів.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.
Водночас було завершено операцію з викупу облігацій зовнішніх державних позик України з терміном погашення у 2019 та 2020 роках на загальну суму 1,68 млрд. дол.
"Така транзакція була проведена щоб зменшити пікове навантаження на державний бюджет з погашення державного боргу у 2019-2020 роках. Надходження від нового випуску, що надійшли на рахунки Казначачейства, будуть використані для фінансування загального фонду державного бюджету", - йдеться у повідомленні Мінфіну.
Як повідомлялося, ірландська фондова біржа допустила до торгів єврооблігації України.
Нагадаємо, основними покупцями нових 15-річних єврооблігацій України на 3 мільярди доларів виступили інвестори з США (46%) і Великобританії (36%).
Представники Україні 11-15 вересня провели road show євробондів. Зустрічі з інвесторами пройшли в Великобританії і США. Організаторами були обрані BNP Paribas, Goldman Sachs і J.P. Morgan.
Державний борг України становить 66,8% ВВП, а з його загального обсягу 70% становлять валютні позики.
За даними Міністерства фінансів, Державний і гарантований державою борг на кінець липня становив 1,971 трлн гривень, або 76,06 млрд доларів проти 1,957 трлн гривень, або 75,01 млрд доларів місяцем раніше.
Євробонди — це облігації, випущені в іноземній валюті, що розміщуються серед зарубіжних інвесторів.
В основному позичальниками, що випускають євробонди, виступають уряди, корпорації, міжнародні організації, зацікавлені в одержанні коштів на тривалий термін (від 7 до 40 років).
Розміщуються євробонди інвестиційними та комерційними банками.
Вони є одним з найнадійніших фінансових інструментів. Тому основними їхніми покупцями є інституційні інвестори: страхові та пенсійні фонди, інвестиційні компанії.
Рекомендуємо почитати: Україна залучила 3 мільярди доларів: зрада чи перемога?
Читайте також: Даруй МВФ, прощайте реформи? Міфи про євробонди на 3 мільярди
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"