У Мінфіні розповіли, хто викупив українські євробонди
Основними покупцями нових 15-річних єврооблігацій України на 3 мільярди доларів виступили інвестори з США (46%) і Великобританії (36%).
Про повідомив заступник міністра фінансів Юрій Буца на своїй сторінці у Facebook.
"Фінальна алокація відбулася серед близько 300 інвесторів, з яких 78% - asset managers, 15% - хедж фонди. 46% алокації - інвестори з США, 36% - Великобританія, 16% - континентальна Європа", - написав він.
Заступник голови Мінфіну додав, що пікова сума заявок в книзі становила 9,5 млрд доларів від близько 350 інвесторів.
Буца також уточнив, що допомогу в розміщенні єврооблігацій Україні надали юридичні компанії Avellum, White&Case, Саєнко Харенко, Latham&Watkins, а також інвестиційні компанії Rothschild і FinPoint.
Нагадаємо, Україна 11-15 вересня провела road show євробондів. Зустрічі з інвесторами пройшли в Великобританії і США. Залежно від ринкових умов країна планувала розмістити євробонди на термін 10-15 років.
Організаторами були обрані BNP Paribas, Goldman Sachs і J.P. Morgan.
Державний борг України становить 66,8% ВВП, а з його загального обсягу 70% становлять валютні позики.
За даними Міністерства фінансів, Державний і гарантований державою борг на кінець липня становив 1,971 трлн гривень, або 76,06 млрд доларів проти 1,957 трлн гривень, або 75,01 млрд доларів місяцем раніше.
Євробонди — це облігації, випущені в іноземній валюті, що розміщуються серед зарубіжних інвесторів.
В основному позичальниками, що випускають євробонди, виступають уряди, корпорації, міжнародні організації, зацікавлені в одержанні коштів на тривалий термін (від 7 до 40 років).
Розміщуються євробонди інвестиційними та комерційними банками.
Вони є одним з найнадійніших фінансових інструментів. Тому основними їхніми покупцями є інституційні інвестори: страхові та пенсійні фонди, інвестиційні компанії.
Рекомендуємо почитати: Україна залучила 3 мільярди доларів: зрада чи перемога?
Читайте також: Даруй МВФ, прощайте реформи? Міфи про євробонди на 3 мільярди
Економічна правда