OVERTIME: ГОЛОВНІ ПОДІЇ ДНЯ
Дорожній фонд і децентралізація доріг, закінчення роботи місії МВФ в Україні, ЗВТ Україна - Канада і зниження тіньової економіки - головні новини 17 листопада.
Сьогодні в парламенті був інфраструктурний день, який пройшов цілком успішно.
Так, депутати підтримали у другому читанні та в цілому два проекти закону, які передбачають створення Державного дорожнього фонду України.
Тепер у складі спеціального фонду держбюджету буде створений окремий дорожній фонд, куди надходитимуть кошти з оплачених мит і акцизних зборів. Найголовніше - ці гроші будуть цільовими. Їх не можна буде використовувати ні на що інше, крім ремонту доріг.
Ще Верховна Рада в цілому підтримала законопроект, яким пропонується реформувати систему управління дорогами загального користування.
Також, сьогодні в першому читанні проголосували за законопроект, який передбачає створення єдиного електронного квитка, замість звичайних паперових. А ось за закони про водний транспорт, сьогодні не голосували взагалі.
Яка від усього цього користь - читайте тут.
До речі, сьогодні також Кабміном зупинено процедуру ліквідації ПАТ ДАК "Автомобільні дороги України", планується почати відновлення компанії.
***
Місія МВФ завершила роботу в Україні. Транш під питанням.
"У середу місія МВФ закінчила роботу в Україні. Найважливіше для місії - збалансований бюджет. З більшістю розрахунків вони погодилися", - сказав співрозмовник ЕП в Мінфіні.
У свою чергу заступник голови НБУ Олег Чурій заявив, що ризик неотримання наступного траншу в цьому році виріс. На його думку, Україна, швидше за все, не отримає четвертий транш МВФ.
***
Рівень тіньової економіки знизився до 38%.
У Мінекономрозвитку відзначили, що детінізація є результатом закріплення відносної макроекономічної стабільності.
"У той же час, слід зазначити, що процес детінізації стримується нерозв'язаними й досі проблемами, які негативно позначаються на показниках розвитку економіки країни в цілому. Це, зокрема продовження тенденції до скорочення обсягів кредитування корпоративного сектора, збереження низької зовнішньоекономічної кон'юнктури, введення імпортних і транзитних обмежень РФ", - йдеться в звіті МЕРТ.
***
ЗВТ Україна-Канада: Порошенко пропонує Раді ратифікувати угоду.
"Реалізація положень документа сприятиме розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва, дозволить вітчизняним товаровиробникам отримати переваги від безмитного доступу до ринку Канади, відкриє можливості для українського бізнесу як для розширення ринків збуту, так і для розвитку і модернізації власного виробництва", - заявили в прес -службі Президента.
***
НБУ: закон "Михайлівського" не вдарить по гривні. Національний банк не бачить ризиків для курсу гривні в результаті проведення додаткових виплат вкладникам банку "Михайлівський" на 1,2 млрд гривень.
Ось тут ми ще пояснили, що не так з цим законом, який ці виплати дозволяє.
***
Нацкомісія спростила правила нарахування за підключення до енергомереж.
17 листопада НКРЕКУ застосувала зміни в методику розрахунку плати за підключення до енергомереж за стандартними підключень (160 кВт - 5 МВт).
"Дмитро Вовк (голова НКРЕКУ - ред.), вітаю, це реальний крок вперед! Тепер невелике "але": +13 місць нам зарахують, якщо цей документ таки буде імплементований "обленерго" і термін підключення знизиться з 260+ днів до 45 як тепер визначено. Тобто, тепер треба стежити, щоб не було саботажу на місцях", - написав у себе на сторінці в Facebook заступник міністра економіки Максим Нефьодов.
***
І ще можна прочитати наше спільне з VoxUkraine дослідження про бюджетну децентралізацію і про те, яким містам від неї добре, а яким погано.