Поза межами можливого. Відвідайте щорічну премію УП 100

Янукович & Cо "підірвали" ринок елітного житла в Москві

Субота, 29 серпня 2015, 11:17

Московські ріелтори розповіли про сплеск на ринку елітної нерухомості, що стався взимку 2014 роки після падіння злочинного режиму в Україні.

Про це пише РБК.

Як повідомляється, на наступний день після втечі Віктора Януковича кілька десятків чиновників і бізнесменів найвищого рівня прилетіли з сім'ями і домашнім персоналом до Москви з Києва.

Всі вони з'явилися в агентствах елітної нерухомості, іноді діючи безпосередньо, іноді через російських довірених осіб, згадує регіональний директор департаменту елітної житлової нерухомості Knight Frank Russia & CIS Олена Юргенєва.

Реклама:

"З початку минулого року ми спостерігали ажіотажний попит на оренду елітних квартир з боку громадян України. При цьому хороші пропозиції здавалися за високою ціною в доларовому еквіваленті (від 15 тис.доларів) в найкоротші терміни", - відзначає гендиректор агентства нерухомості Бон Тон Надія Коркка.

Нерідко українці приймали рішення про оренду менше ніж за добу, згадує вона.

За словами голови ради директорів Kalinka Group Катерини Румянцевої, українці з близького оточення колишнього керівництва країни орендували житло практично без торгу, з першого ж перегляду, аби воно підходило їм за площею і якістю проживання.

Клієнти з України шукали в оренду дуже великі квартири - 400-500 кв. м, розраховані на великі сім'ї (п'ять-шість спалень), з пишною обробкою в палацовому стилі, зазначає Олена Юргенева з Knight Frank.

Проте достатньої пропозиції таких квартир в Москві не знайшлося, тому, інтенсивно поїздивши по ринку кілька днів, більшість українських клієнтів купили або зняли заміський будинок за завищеною нерідко ціною.

Українські орендарі елітного житла в Підмосков'ї віддавали перевагу в першу чергу Рублево-Успенському шосе. Там, де їх приваблювали дорогі селища, санаторій Барвіха і Ландшафт, розповідають ріелтори.

У Москві, за словами Юргенєвої, високопоставлені екс-чиновники України хотіли райони, традиційно популярні у експатів: Арбат, Тверська, Остоженка, Патріарші пруди.

У районі Остоженки їх цікавили квартири з бюджетами від 10 тис. до 25 тис доларів на місяць, одна угода була зафіксована в бюджеті 35 тис.доларів на місяць, а в Тверському районі - в бюджеті від 25 тис. до 30 тис. доларів на місяць, розповідають в Kalinka Group.

У Kalinka Group зафіксували в минулому році і другу хвилю підвищеного попиту на елітну оренду з боку українців: у серпні 2014 року, коли загострилися військові дії в Донбасі, в Москву знову поїхали заможні квартиронаймачі.

Офіційної інформації про те, де розмістилися колишні високопоставлені чиновники уряду Януковича, мало.

Наприкінці лютого минулого року політик Олег Мітволь повідомив РБК, що "група українських громадян" купила будинок в підмосковній Барвисі за 52 млн доларів, а напередодні в цьому будинку бачили екс-президента України Віктора Януковича.

Прем'єр-міністр Микола Азаров вказаний як власник однієї з ділянок елітного селища ТСЖ Моноліт, розташованого в Істрінському районі Московської області.

Відповідно до виписки з єдиного держреєстру прав на нерухоме майно та угод з ними, площа ділянки становить 4 тис. кв. м. Операція була здійснена 21 березня 2014.

Виконуючий обов'язки прем'єр-міністра України Сергій Арбузов влітку минулого року в інтерв'ю РІА Новини розповів, що займає "скромний офіс в діловій частині Москви". Про його нерухомость відомо нічого не було.

У прес-службі Олександра Януковича РБК сказали, що ні в Москві, ні в Підмосков'ї родина Віктора Януковича житло не набувала і не орендувала.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: