Вибір варто робити на користь долара
У травні українці вивели з банківської системи 2,1 млрд гривень і 418 млн доларів, і сподіватися на повернення депозитів населення в банки не варто.
Про це у своєму блозі написав керуючий партнер інвесткомпанії Сapital Times Ерік Найман.
"У травні українці знову вивели з банківської системи 2,1 млрд гривень і 418 млн доларів, хоча ще в квітні ситуація була кращою - гривневі депозити зросли, а відтік доларових депозитів був менший, ніж у травні", - повідомив Найман.
Експерт зазначив, що зараз не варто сподіватися на повернення депозитів населення України в банківську систему.
"По гривневим депозитам б'ють інфляція і податок на прибуток - реальна процентна ставка в гривні буде глибоко негативною ще не менше півроку. Тобто між гривнею і доларом вибір варто робити на користь долара", - вважає Найман.
За його словами, по доларовим депозитами б'ють обмеження на зняття інвалюти, страхи перед авантюрним волюнтаризмом поведінки НБУ, а "також сміхотворна та ще й гривнева сума гарантування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб".
"А в цілому проти бажання відкрити банківський депозит в Україні грають чистка банківської системи і правовий нігілізм Фонду гарантування вкладів", - заявив партнер інвесткомпанії Сapital Times.
На думку експерта, окремо варто враховувати, що у бідних українців немає вільної гривні для банківських заощаджень - зарплати стабільні і все йде на оплату комуналки, яка подорожчала, і продуктів харчування.
"Ну а заможні українці мають і гривню і долари, але природно тікають з України через те, що їх призначили головними платниками за "погані банки, анексію Криму, війну на Донбасі" і тд за відомим списком виправдань української влади", - підсумував експерт.