Підконтрольне Суркісу "Львівобленерго" ініціювало реприватизацію "Дніпроенерго"
Минулого тижня вирішення справ з кіпрською компанією Ахметова DTEK Holdings Limited, а також Кабміном і ФДМУ ініціювала енергопостачальна компанія "Львівобленерго", що входить в орбіту Григорія Суркіса.
Про це пише "Деловая столица".
Як повідомляється, предметом спору стала операція з продажу DTEK Holdings Limited блокуючого пакету акцій найбільшої теплової генерації України - ПАТ "Дніпроенерго", проведеної в 2012 році.
"Наші юристи зараз його тільки почали вивчати", - повідомили у Фонді держмайна з приводу позову "Львівобленерго".
На думку позивача, уряд затвердив дискримінаційні умови приватизації "Дніпроенерго", а Фонд держмайна не забезпечив конкурентний продаж акцій компанії.
Видання зазначає, що схожа мотивація міститься у позовах дніпропетровського "Бізнес-Інвеста", що входить в сферу впливу групи "Приват" Ігоря Коломойського.
На початку 2015 року ця структура оскаржила приватизацію ще одного енергогенеруючого підприємства, проданого ФДМУ DTEK Holdings Limited в 2012 році, - "Західенерго". А потім подала позов про скасування результатів приватизації і повернення ФДМУ контрольного пакету акцій компанії "Закарпаттяобленерго", яку зараз прийнято включати в орбіту екс-глави Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна.
На реприватизацію такого стратегічного активу, як "Дніпроенерго", необхідна політична воля вищого керівництва країни, пише видання.
Не можна недооцінювати і самого Ахметова, у якого теж є чимало козирів у рукаві. Найважливіший з них - контроль над "Павлоградвугіллям", який повністю забезпечує "Дніпроенерго" топливами, пише видання.
Джерела стверджують, що Коломойський вирішив підстрахуватися і паралельно зі "Львівобленерго" подав до Господарського суду Києва позов з вимогою реприватизації "Дніпроенерго" від імені "Бізнес-Інвеста".
Ця суперечка для головного "приватівця" є принциповою. З 2007 р Коломойський вів відчайдушну боротьбу з Ахметовим, намагаючись позбавити його контролю над "Дніпроенерго", який той де-факто отримав в 2007 році, після схвалення плану санації енергокомпанії.
Проте доля "Дніпроенерго", яка виробляє майже 8,5% електроенергії країни, очевидно, буде вирішуватися не в судах.
На реприватизацію такого активу необхідна політична воля вищого керівництва.
Тому, якщо Коломойський і Суркіс не зуміють отримати "добро" Петра Порошенка на "розкуркулення" Ахметова, їм не вдасться домогтися свого, якими б цінними були аргументи, які вони заготовили для суддів.