Кабмін вводить 5-10% додатковий збір на імпорт
Уряд завершив консультації з міжнародними фінансовими організаціями щодо введення тимчасових заходів щодо стабілізації платіжного балансу країни, таким чином виконавши умову для введення в дію в 2015 році додаткового збору на імпорт у розмірі 5-10%.
Про це йдеться у розпорядженні Кабінету міністрів №119 від 16 лютого.
"З метою забезпечення реалізації закону... "Про внесення змін до Митного кодексу України про стабілізацію платіжного балансу "вважати консультації з МФО щодо введення тимчасових заходів щодо стабілізації платіжного балансу України завершеними", - йдеться в розпорядженні.
Розпорядження набирає чинності з дня його опублікування.
Крім того, Кабмін у вівторок оприлюднив на своєму сайті постанову №63 від 16 лютого, яким затвердив перелік медичних виробів для проведення гемодіалізу та лікування онкологічних хворих, імпорт яких буде звільнений від сплати додаткового збору.
Як повідомлялося, Верховна Рада в кінці 2014 року за пропозицією уряду ухвалила закон "Про стабілізацію платіжного балансу України", що передбачає введення до кінця 2015 року додаткових 5-10% мит на весь імпорт, окрім критичного, у зв'язку з різким погіршенням платіжного балансу.
Він набуде чинності у разі прийняття відповідного рішення Кабміну, який проводив консультації з торговельними партнерами України. Київ також повідомив про готовність провести такі консультації і в рамках Світової організації торгівлі.
Згідно з документом, додатковим імпортним збором за ставкою 10% будуть обкладатися готові харчові продукти; продукти, жири та олії тваринного і рослинного походження; алкогольні та безалкогольні напої; тютюн і його замінники; оцет; живі тварини (товарні групи 1-24 за УКТЗЕД).
Під 5% збір підпадуть всі інші товари за винятком "життєво важливих", до яких парламент відніс більшість енергоносіїв, а також деякі медикаменти.
Верховна Рада, зокрема, звільнила від додаткового збору електроенергію, неопромінені паливні елементи для АЕС (ТВЕЛи), вугілля, кокс, газ природний (у звичайному та зрідженому стані), нафту і нафтопродукти сирі, бензин і дизельне паливо.
До цієї категорії також віднесені медичні вироби для проведення гемодіалізу та лікування онкозахворювань, фармацевтична продукція і компоненти для її виготовлення, які не виробляються в Україні (за затвердженим Кабміном переліком).
У той же час з будь-яких товарів, що пересилаються громадянами на територію України та підлягають оподаткуванню, буде стягуватися додатковий імпортний збір у розмірі 10%.
Закон вступає в дію з моменту опублікування відповідного рішення Кабміну.
Імпорт товарів в Україну в 2014 році, за даними Держстату, становив 54,38 млрд доларів, впавши у порівнянні з 2013 роком на 28,3%, тоді як експорт скоротився на 13,5% - до 53,91 млрд доларів.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"