"Інтерпайп" Пінчука судиться з податковою через плутанину з ПДВ
Податковий кодекс звільняє операції з брухтом від ПДВ, а в ДФСУ наполягають на його нарахуванні.
Про це заявив директор з економіки та фінансів "Інтерпайп" Денис Морозов.
"Виникає плутанина, яка заважає нормальній господарській діяльності бізнесу та створює грунт для маніпуляцій з боку податкових органів", - відзначає Морозов.
"Торік ситуація була ще більш парадоксальна. Протягом короткого часу Голова податкової служби Ігор Білоус підписав два листи з абсолютно протилежним змістом. В одному говорилося - ПДВ не нараховувати, в іншому - нараховувати", - пояснює він.
За його словами, поки чиновники намагаються домовитися один з одним, в реальному секторі відбувається хаос.
"Один постачальник брухту нараховує ПДВ, інший - не нараховує. З яким із нихпрацювати? Проблеми з ломом позначаться на завантаженні металургійних заводів, які будуть простоювати, а люди будуть без роботи", - говорить топ-менеджер "Інтерпайп".
На думку Морозова, плутанину можна усунути простим розчерком пера - Кабмін повинен прийняти технічний документ, який щорічно подовжує без єдиної правки.
"Він буде визначати перелік видів брухту, що підпадають під дію норми Податкового кодексу про звільнення від ПДВ. Постанови ми чекаємо з початку року. Сам проект документа все ще лежить на погодженні в Мінфіні, а попереду ще висновок від Мін'юсту", - говорить він.
Менеджер також зазначає, що невеликі постачальники брухту бояться судитися з податковою і воліють виконувати навіть спірні і суперечливі приписи - "аби їх не чіпали".
"Ми, як і інші металурги і великі постачальники брухту, зайняли позицію - не нараховувати ПДВ на операції з брухтом. І ми відстоюємо цю позицію в судах", - додав директор з економіки та фінансів "Інтерпайп".
Як відомо, "Інтерпайп" входить до десятки найбільших у світі виробників безшовних труб, є третім за розміром виробником цільнокатаних залізничних коліс у світі.
У структурі компанії - п'ять промислових активів: "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод (НТЗ) ", "Інтерпайп Новомосковський трубний завод (НМТЗ) ", "Інтерпайп Ніко-Тьюб", "Дніпропетровський Втормет" і електросталеплавильний комплекс "Днепросталь" під брендом "Інтерпайп Сталь".
Кінцевим власником Interpipe Limited є український бізнесмен Віктор Пінчук і члени його сім'ї.
Економічна правда