Українська правда

Гонтарева хоче встановити єдиний курс на валютному ринку

27 січня 2015, 12:07

Нацбанк України прагне до того, щоб на ринку існував єдиний реальний та ефективний курс.

Про це 26 січня в ході наради банкірів заявила голова НБУ Валерія Гонтарева, повідомляє прес-служба регулятора на сторінці у Facebook.

Згідно із повідомленням, на нараді з керівниками найбільших банків, особливу увагу було приділено питанню подальшого курсоутворення.

Зокрема, задля усунення множинного курсу, який склався на ринку, обговорювались можливі нові механізми пошуку рівноважного курсу.

"Ми прагнемо, щоб на ринку існував єдиний реальний та ефективний курс", - підкреслила Гонтарева.

Крім того, іІнформуючи банкірів про результати зустрічей, які були проведені у рамках Всесвітнього економічного форуму, Гонтарева підтвердила, що запит України на отримання фінансової підтримки у рамках Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) прийнятий керівництвом МВФ.

Також Гонтарева повідомила банкірів про те, що Національний банк вже розпочав практичну реалізацію своп-лінії з Китаєм у розмірі 2.44 млрд. доларів, яку можна використати для фінансування торгових контрактів, інвестиційних проектів та інших цілей.

"Ураховуючи, що товарооборот з Китаєм є доволі значним, використання своп-лінії гривня/юань не тільки сприятиме активізації зв'язків з китайськими партнерами та диверсифікації зовнішньоекономічної діяльності, а й зменшить напругу на валютному ринку України", - зазначила голова НБУ.

Крім надання інформації щодо міжнародної фінансової підтримки України, на нараді також йшлося про внутрішні питання регулювання банківської системи.

Зокрема, Гонтарева поінформувала присутніх колег і особливо зауважила, що Нацбанк категорично не погодився на запропоновану Міністерством фінансів редакцію законопроекту "Про фінансову систему України в особливий період" і підтримав рішення урядового комітету з питань економічного розвитку та європейської інтеграції, який 23 січня відхилив зазначений законопроект.

Економічна правда

НБУ