НБУ просить банки не послабляти курс нижче 16 гривень за долар
Національний банк констатує відсутність поліпшення ситуації на фінансовому ринку України, але просить банки не послабляти курс нижче 16 гривень за долар.
Про це повідомило "Інтерфакс-Україна" джерело у фінансових колах із посиланням на підсумки наради глави НБУ Валерії Гонтаревої з представниками найбільших банків у понеділок.
"НБУ констатує відсутність поліпшення ситуації на фінансовому ринку України. Завершення формування Кабміну не принесло очікуваного покращення. За оцінкою Нацбанку, справедливий курс ринку сьогодні в парі долар-гривня - 15,30-15,50 і його коливання можливі до 16,0 у найближчій перспективі", - заявив співрозмовник.
За його словами, НБУ під час наради визнав, що відтік депозитів у банківській системі триває і становить за листопад поточного року 3,3 млрд гривень на тлі посилення відтоку коштів із поточних рахунків юридичних осіб.
При цьому, за даними НБУ, від початку року населення зняло з рахунків у комерційних банках 124,5 млрд гривень і 8,7 млрд доларів - відповідно 22% і 37% коштів, що були в банківській системі країни станом на 1 січня 2014 року.
На думку НБУ таку негативну динаміку поки що подолати не вдається.
"НБУ не планує й далі втручатися у встановлення курсових параметрів ринку долар-гривня, якщо не побачить спекуляцій", - зазначив фінансист.
Під час наради Гонтарева також констатувала, що в результаті цілеспрямованих дій регулятора у банківській системі істотно скоротилася ліквідність: ставки на відповідних аукціонах НБУ сягають 26%.
"Регулятор не хоче допустити панічних настроїв на ринку, тому черговий аукціон для підтримки ліквідності у банківській системі планує провести з метою стабілізації міжбанківського ринку за ставкою 19,5%", - наголосив співрозмовник.
За його словами, в планах НБУ - проведення найближчим часом аукціону за поданням рефінансування на 1 млрд гривень, яке буде надано з переходом на новий рік (на 45 днів) під 19,5%.
Фінансист також повідомив, що НБУ відклав коригування правил обов'язкового резервування на початок 2015 року: очікується, що з 1 січня наступного року ставки резервування буде встановлено на рівні 3% для термінових рахунків і 6,5% для поточних рахунків.
При цьому, за його словами, із суми заліку обов'язкових резервів планують вилучити ОВДП, але зараховувати значну частину від суми залишків готівки в касах (розрахунок резервів здійснюватиметься на місячній основі).
"Канікули з повернення рефінансування подовжуються на два місяці, щоб допомогти банкам, які перебувають у скрутному становищі, подолати перехідний період", - зазначив співрозмовник.