НАБУ вважає некоректним механізм утримання податку з фізосіб
Незалежна асоціація банків України вважає некоректним поданий НБУ механізм утримання податку з доходу фізичних осіб, який отриманий у вигляді процентів в іноземній валюті.
Про це йдеться у повідомленні НАБУ.
Як зазначається, асоціація рекомендує банкам-членам НАБУ звертатися до регулятора з індивідуальними листами-запитами, які допоможуть активізувати процес змін.
"Нагадаємо, що у своєму листі-роз’ясненні від 22 серпня 2014 року №12-111/46867 Нацбанк вказує, що податок до бюджету сплачується в гривні, тому банк має перерахувати суму податку, утриманого з нарахованих процентів в іноземній валюті, в гривні", - йдеться у повідомленні.
При цьому, під час утримання податку з суми нарахованих в іноземній валюті процентів банк повинен здійснити операцію з купівлі іноземної валюти за гривню за офіційним курсом гривні до іноземних валют, та, відповідно до вимог законодавства, має сплатити збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.
"НАБУ в своєму листі до регулятора зазначила, що останнє твердження суперечить діючому правовому полю", - повідомляє прес-служба.
Наприклад, затверджене НБУ Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою від 10 серпня 2005 року передбачає, що суб'єкти ринку зобов'язані здійснювати продаж іноземної валюти, що належить клієнту, за його дорученням. Але, у банків відсутні доручення клієнтів, згідно яких банки зобов’язані здійснити продаж іноземної валюти.
У НАБУ переконані, що під час утримання податку з суми нарахованих в іноземній валюті процентів уповноважений банк не здійснює операцію з купівлі іноземної валюти.
Асоціація пропонує Нацбанку відкликати попередній та оприлюднити новий лист-роз’яснення.
"У ньому, оскільки проценти нараховуються та сплачуються в іноземній валюті, варто зазначити, що утримання податку з нарахованих процентів також здійснюється в іноземній валюті, який надалі перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку, що діє на 0 годин дня нарахування таких процентів", - зазначили у асоціації.