Влада Криму "націоналізувала" український суднобудівний завод
Депутати так званої держради анексованого Криму ухвалили рішення про націоналізацію суднобудівної компанії "Море" у Феодосії, яка випускає як військові, так і цивільні судна.
Рішення про це було оголошене в середу, передає "Укрінформ".
"Власністю Республіки Крим є: рухоме і нерухоме майно відкритого акціонерного товариства "Суднобудівна компанія "Море" у складі необігових і обігових активів", - йдеться у рішенні.
За перше півріччя минулого року ВАТ "Феодосійська суднобудівна компанія "Море", що входить до складу ДК "Укроборонпром", отримала 184,8 мільйона гривень чистого прибутку - в 22 рази більше, ніж за весь 2012 рік.
Істотне зростання економічних показників діяльності пов'язане, насамперед, з успішним виконанням контракту з будівництва для ВМС Китаю десантних кораблів на повітряній подушці проекту 958 типу "Зубр".
При цьому підприємство мало намір диверсифікувати ринок збуту продукції шляхом освоєння цивільної продукції.
ВАТ "Феодосійська суднобудівна компанія "Море" спеціалізується на військовому і цивільному суднобудуванні, зокрема, створенні військових і цивільних катерів, суден на підводних крилах з легких сплавів, суден на повітряній подушці.
Зі стапелів "Моря" зійшли такі відомі судна на підводних крилах, як "Ракета", "Комета", "Восход", "Циклон" і "Олімпія". Їх загальна кількість становить 40% серед суден подібного типу в світі.
Теплоходи "Комета", побудовані в кінці 1960-х - початку 1970-х років, експлуатуються донині в Німеччині, Греції, на Кубі.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"