Іноземні компанії несуть в Україну корупцію
Корпорації із країн що розвиваються, приносять в Україну корумповану корпоративну культуру.
Про це йдеться в новому дослідженні Transparency International "Прозорість в корпоративній звітності: оцінка міжнародних компаній країн, що розвиваються", пише "Дело.ua".
"У той час, коли Україна стоїть на порозі вирішення подальшого напрямку інтеграції з Євросоюзом або Митним союзом, дослідження Transparency International свідчить про високу корумпованість ведення бізнесу міжнародними корпораціями, зокрема, російськими і китайськими", - йдеться в повідомленні.
Так, організація провела дослідження, в якому склала рейтинг ста швидко зростаючих компаній, що працюють на ринках шістнадцяти країн з економікою, що розвивається. Компанії ранжуються від нуля до десяти балів. Вищий бал отримали компанії з самою прозорою звітністю, нуль - найбільш закриті компанії.
З негативними показниками у дослідження потрапили такі російські компанії, що мають бізнес в Україні, як "Газпром", "Альфа- груп" (представлена в Україні "Альфа -банк"), "Лукойл" та інші. Експерти оцінили ступінь розкриття інформації про фінансові операції "Газпрому" в 0%, що значною мірою зумовило порівняно низький рейтинг.
Найнижчі позиції рейтингу російських компаній мають "Северсталь" - 3 бали, "Альфа-груп" - 2,7 бала і "Лукойл" - 2,2 бали. Більше третини компаній, що потрапили в список, - з Китаю. Вони ж показали гірші результати як серед країн BRICS, так і в цілому по рейтингу: велика частина компаній з нижньої його частини - китайські.
Так, виробник автомобілів Chery Automobile отримав 0 балів і опинився внизу списку разом з мексиканською Mabe. Кращі показники - у індійської телекомунікаційної компанії Tata Communications, яка отримала 7,1 бали.
Оцінка визначалася на підставі трьох показників: звітності про антикорупційні програми компанії, прозорості її організації та розкритті інформації про фінансові операції державним органам. Звіт складався на основі відкритих відомостей.