Ціна шкільних підручників росте, а якість падає - нардеп
Монополізація ринку підручників в Україні призводить до того, що їх ціна необґрунтовано зростає, а якість падає через відсутність конкуренції.
Про це пише в своїй статті для DT.UA глава парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.
"Виступаючи в липні в парламенті, міністр освіти повідомив про "рекордну кількість надрукованих підручників". Цей "успіх" не дуже радує, оскільки йдеться зовсім не про їх якість", - зазначила Гриневич.
Вона звернула увагу, що Міносвіти монопольно контролює ринок підручників, затверджуючи зміст книг, розподіляючи фінанси на друк, забезпечуючи поширення.
У той час як витрати на державні замовлення на видання підручників щорічно зростають, досягаючи сотень мільйонів гривень, українська навчальна книга втрачає свою якість, про що свідчать відгуки вчителів і батьків.
"Причина цього - непрозоре проведення конкурсу підручників, цілеспрямоване гальмування видачі дозволів на використання підручників і посібників у навчальних закладах з метою витіснити одні видавництва і сприяти іншим, близьким до керівництва Міносвіти", - вважає лілія Гриневич.
В якості прикладу депутат наводить угоди на видання підручників на загальну суму 86 млн грн, що 12 серпня уклав ГНУ "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" МОН України. За даними ресурсу "Наші гроші", половину всіх підрядів отримали дві приватні структури.