Уряд повинен втручатися в ціноутворення тільки коли на ринку виникає монополія
Українська аграрна асоціація позитивно оцінює ініціативу Мінекономторгівлі по оптимізації переліку продукції, ціни на яку підлягають регулюванню.
Про це заявив аналітик Української аграрної асоціації Мар'ян Заблоцький.
"Висновок з-під цінового регулювання деяких товарів - це позитивний крок, адже українські переробники перебувають у важкому становищі. Рентабельність підприємств харчової промисловості становить близько 4%. Тобто, якщо підприємства змушують знизити вартість продукції на 1%, вони втрачають чверть свого заробітку" , - зазначив аналітик.
У той же час, як відзначає економіст, уряду на цьому не слід зупинятися.
"Ринкова економіка не передбачає управління цінами. У харчовій промисловості працює більше 400 тис українців. Через штучного обмеження цін на продукти харчування працівники галузі вимушені працювати за середню зарплату в 2,5 тис гривень", - заявив Заблоцький.
В асоціації вважають, що уряд повинен втручатися в ціноутворення тільки коли на ринку виникає монополія.
Виробництво харчових продуктів - один з найбільш конкурентних бізнесів в Україні. Всього у сфері виробництва харчових продуктів активно працює понад 4700 підприємств.
"Абсолютна більшість продовольчих товарів, які продаються в Україні,-вітчизняні, тому від цінового регулювання страждає, в першу чергу, український виробник. Наприклад, за даними Держстату, 88% сиру, 98% яєць, 94% олії, 95% м'ясних виробів та 97% борошна, яка продається в Україні, є продуктами вітчизняного виробництва, однак, поки ці та інші товари залишаються під ціновим регулюванням ", - відзначає експерт.
Нагадаємо, згідно з проектом постанови уряду, з-під цінового регулювання будуть виведені: яловичина, безкісткова свинина, м'ясо качок, гусей, індиків та інші види птиці (за винятком курятини), яйця курячі добірні і вищої категорії, цукор-рафінад і цукор тростинний неочищений "коричневий", олія соняшникова фасоване в скляну тару.