МВФ вимагатиме скорочення дефіциту Пенсійного фонду - експерт
Зростання дефіциту Пенсійного фонду навіть після пенсійної реформи викличе питання у МВФ до України.
Таку думку в коментарі ZN.UA висловив керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій.
"Пенсійний дефіцит - це результат передвиборчого популізму, тому тут важко очікувати поблажливого ставлення з боку МВФ", - зазначив експерт.
За словами Паращія, МВФ іде на поступки для держав-позичальників при стимулюванні їх до вирішення структурних проблем в тому випадку, коли кардинальне усунення зазначених проблем загрожує погіршенням ситуації.
"Це ситуація Греції та інших країн ЄС - вони скорочують державні витрати, але проблема залишається. У випадку України ми маємо небажання політиків ризикувати електоральними рейтингами. Підвищення в т.ч. тарифів, звичайно, зменшить споживчу спроможність населення, але за умови програми житлових субсидій найбідніші верстви населення отримають підтримку", - додав представник Concorde Capital.
Як відомо, 29 січня - 12 лютого місія МВФ прибуде в Україну для обговорення нової програми співпраці.
Як повідомлялося, за словами першого віце-прем'єра Сергія Арбузова, Україна розраховує отримати новий кредит від МВФ у сумі 15 млрд доларів.
Нагадаємо, у вересні 2012 року Рада НБУ порекомендувала уряду активізувати співпрацю з МВФ в рамках програми stand by.
МВФ у 2010 році схвалив програму stand-by, в рамках якої обіцяв до кінця 2012 року надати Україні кредит на загальну суму 15,5 млрд доларів.
Фонд виділив перші два транші на суму 3,4 млрд доларів, але у 2011 році припинив фінансування через те, що Україна відмовилася збільшити тарифи для населення на узгоджені з кредитором 30% і для комунального сектору майже на 60%.
У 2011-2012 роках візити місій МВФ в Україну закінчувалися провалом переговорів.
Як відомо, в 2013 році Україні треба буде виплатити МВФ 5,8 млрд доларів.