Мінімізація оподаткування з цінними паперами поширена в Україні - експерти
Мінімізація оподаткування через операції з цінними паперами поширена в Україні.
Про це заявили учасники ринку, передає ZN.UA.
Так, президент асоціації "Фондове партнерство" Ірина Заря не виключає, що оптимізація має місце в операціях з векселями.
Голова ж ради Асоціації "Українські фондові торговці" Сергій Антонов додає, що ці маніпуляції здійснюються і з акціями.
Це "припущення" підтверджують в податковій. За даними директора департаменту оподаткування юросіб ДПСУ Лілії Павелко, з 135 млрд гривень збитків реального сектора по операціях з ЦП 62% припадає на акції.
У той же час у фондовиків існують застереження щодо способів боротьби держави з цим явищем.
"Коментуючи очікуване введення збору в 3% з позабіржових операцій з ЦП, які не перебувають у біржовому реєстрі, Зоря відзначає, що в світі подібний податок вводили переважно для зниження волатильності на ринку, яка може виникати, наприклад, при високочастотній торгівлі (коли одні й ті ж паперу змінюють власника кожні кілька секунд)", - пише видання.
Голова ж правління "Української біржі" Олег Ткаченко додає, що, наприклад, в Китаї його запровадили, щоб охолодити тамтешній фондовий ринок. В Україні ж такої необхідності немає.
Натомість директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Нацбанку Олександр Дубихвіст констатує, що враховуючи диспропорційні - занадто великі масштаби - неорганізованого ринку ЦП (де і повинен вводитися податок), певною мірою можна говорити про його перегрітість.