Українська правда

Девальвація може значно вплинути на капітал банків

25 жовтня 2012, 09:27

Невідповідність розмірів валютних зобов'язань і вимог банків робить їх капітали уразливими перед очікуваною девальвацією гривні.

Про це повідомили в агентстві Fitch Ratings, пише "Комерсант-Україна".

Серед рейтингованих агентством банків лише п'ять мають великий розмір короткої відкритої валютної позиції.

В агентстві Fitch Ratings, яке до кінця року прогнозує девальвацію гривні до 10%, повідомили, що заклали в свої розрахунки і більш істотне знецінення гривні - 30%.

Останнє може істотно вплинути на капітал банків.

За розрахунками агентства, у 5 з 14 рейтингованих ним банків можуть виникнути проблеми через коротку відкриту валютну позицію (КВВП), що перевищує 30% їх власного капіталу.

Перелік установ не був оприлюднений, однак за останнє півріччя в звітах Fitch були названі чотири банки з такою проблемою.

У Банку Форум на кінець серпня КВВП становила 200 млн доларів (1,1 капіталу), в Альфа-банку на кінець липня - 250 млн доларів (1,25 капіталу), в Укрсиббанку на кінець першого півріччя - 0,5 капіталу, у ВТБ Банку - 1,1 капіталу.

КВВП розраховується зі співвідношення різниці між валютними вимогами і зобов'язаннями до капіталу банку.

За оцінкою Fitch, девальвація в 30% приведе до скорочення капіталізації банківської системи на 2 процентних пункти (за даними Нацбанку, адекватність регулятивного капіталу на 1 жовтня становила 18,24%) за рахунок зростання вартості валютних активів.

"У цьому випадку банки зазнають збитків від переоцінки. Це призводить до зникнення капіталу, так як збиток від переоцінки може бути рівний капіталу в момент девальвації", - пояснює директор підрозділу з фінансових організацій Fitch Ratings Ольга Ігнатьєва.

Нагадаємо, 24 жовтня експерти Goldman Sachs заявили, що уряд України все ж таки зважиться на девальвацію гривні та звернеться за допомогою до МВФ.

Як повідомлялося, нещодавно головний економіст HSBC по Росії, Україні і Казахстану Олександр Морозов також заявив, що Україні не вдасться уникнути девальвації гривні.

Раніше екс-міністр економіки Сергій Терьохін заявив, що уже на початку 2013 року в Україні за долар даватимуть 10 гривень.

Міжнародні резерви України впали на 2,5 % минулого місяця, а Нацбанк витратив 1,8 мільярда доларів на підтримку курсу гривні.

Як відомо, через валютну паніку українці у вересні скупили майже 2 мільярди доларів.

девальвація гривня Fitch