Авіакомпанія Коломойського несподівано зазнала витрат
Найбільший український авіаперевізник "АероСвіт" у 2011 році отримав 1,45 млрд гривень чистого збитку, збільшивши його більш ніж утричі у порівнянні з 2010 роком.
Про це пише газета "Комерсант-Україна" із посиланням на оголошення компанії до майбутніх загальних зборів акціонерів.
Інформація про доходи перевізника у документі не розкривається.
За 2011 рік його активи виросли в 10,6 разу, до 1,12 млрд гривень, а загальна дебіторська заборгованість скоротилася на 10,7%, до 618,1 млн гривень.
Чисельність співробітників авіакомпанії збільшилася на 31,4%, до 2,57 тис. осіб.
У 2011 році "АероСвіт" перевіз за попередніми даними 2,8 млрд осіб (+63,1%).
Помічник генерального директора "АероСвіту" зі зв'язків з громадськістю Сергій Куций говорить, що для компанії трикратне зростання збитку стало дещо несподіваним.
Собівартість перевезення у 2011 році виявилася найвищою за останні п'ять років.
За словами Куцого, зростання збитку "АероСвіту" в минулому році обумовлене в першу чергу інвестиціями в розвиток маршрутної мережі, а також подорожчанням палива (переважно в першому півріччі; займає близько 40-50% у собівартості перевезень), лізингових платежів, а також витрат на аеронавігацію та обслуговування в аеропортах.
"Розвиток маршрутної мережі в 2011 році, коли були відкриті 11 нових маршрутів і збільшена частотність на більшості експлуатованих ліній, потребував додаткових вкладень. Крім того, близько 20 нових напрямків, освоєних в 2010 році, ще не виведені на самоокупність. На це, як правило, йде в середньому два роки", - пояснив Куций.
Востаннє чистий прибуток перевізник отримав за підсумками 2007 року - тоді менеджмент компанії заявив, що "АероСвіт" заробив 8 млн доларів.
А уже за результатами 2008 року, у тому числі через початок кризи, чистий збиток "АероСвіту" склав 405,3 млн гривень.
Інші великі перевізники останнім часом також не демонструють прибуток, відзначає видання.
"Міжнародні авіалінії України" (МАУ) і "Дніпроавіа" свої дані не публікували, але збиток МАУ в 2010 році склав 200 млн гривень (дані неаудованої звітності), збиток "Дніпроавіа" – 263,28 млн гривень.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"