Україна – сорок четверта у рейтингу глобалізації світових економік
Незважаючи на невизначеність прогнозів подальшого розвитку ситуації у світовій економіці, у більшості з 60 провідних країн світу, яким досі вдавалося утримуватися від протекціонізму, тривають глобалізаційні процеси.
Про це ідеться у поданому у вівторок на 42-му Всесвітньому економічному форумі у Давосі звіті, повідомляє DT.UA.
Згідно із документом, Україна третій рік поспіль займає 44 місце у загальному індексі.
Торгівля є її сильною категорією: показник відкритості для торгівлі вище середнього, а також високий відсоток торгових надходжень (експорт + імпорт) до ВВП (111%, тоді як середній показник в індексі становить 99%).
Проте позитивний ефект від цих двох показників нівелює оцінка "нижче середнього" щодо тарифних і нетарифних бар'єрів, зручності для міжнародної торгівлі і розрахункових обмежень.
З 2010 по 2011 рік кількість користувачів широкосмугового доступу збільшилася з 5,8% до 7,4%, відсоток торгових надходжень (експорт + імпорт) до ВВП зріс зі 103% до 111%, показник туризму (внутрішній і зовнішній, у розрахунку на 1000 осіб населення), з 863 до 938.
Показники, які покращилися за період з 1995 по 2011 рр.: приріст прямих інвестицій (внутрішніх і зовнішніх,% ВВП) з 0,7% (при середньому показнику для індексу 3,6%) до 4,1% (при середньому показнику 4,5%), розвиток туризму (внутрішній і зовнішній, у розрахунку на 1000 осіб населення), з 202 (при середньому показнику 857) до 938 (при середньому показнику 1308).
Експерти відзначають, що позитивним фактором для України є загальний обсяг торговельних надходжень (експорт + імпорт) у% ВВП, який з 1995 року залишається на рівні вище середнього за індексом.
Водночас, рівень проникнення широкосмугового зв'язку та інтернету залишався нижче середнього показника в індексі, хоча і зростав досить швидкими темпами.
Проте 90% керівників компаній очікують посилення протекціоністських заходів в тому випадку, якщо світову економіку накриє друга хвиля кризи.
У той час як за прогнозами Ernst&Young у 2012 році приріст глобального ВВП складе лише 3%, дослідження Індекс рівня глобалізації знову пророкує продовження процесів глобалізації - як у цьому році, так і надалі, аж до 2015 року.