Німцям не подобається українська зернова монополія
Європейці критикують новий Закон про державний контроль над зерновим ринком.
На їхню думку, закон, що передбачає створення державної монополії на експорт сільгосппродукції призведе до витіснення з українського ринку іноземних торговельних фірм, що уклали великі суми в розвиток експортних структур.
Про це у своїй статті для DT.UA пише виконавчий директор Східного комітету німецької економіки, професор Райнер Лінднер.
Такі заходи суперечать духу вільної ринкової економіки і можуть завдати значної шкоди іміджеві України з погляду довгострокового і надійного економічного партнерства, вважає Лінднер.
На його думку, державна монополія вплине на конкуренцію усередині країни і може сприяти поширенню корупції.
В остаточному підсумку найбільше від цього постраждають самі українські землевласники, що будуть змушені продавати свій врожай монополістові за ціною нижче ринкової. "Як результат - нестача коштів на необхідну модернізацію", - переконаний професор.
Він також підкреслив, що як у Брюсселі, так і в Києві на даний момент існує цілий ряд питань, що, з погляду ділових кіл, необхідно вирішити:
"Економічні зв'язки вимагають подальшого поліпшення. У 2010 році оборот торгівлі між Україною і Німеччиною досяг лише шести мільярдів євро. У десять разів більше виявилися показники обсягу німецької торгівлі з Польщею і Чехією, хоча і за територією, і за населенням ці країни менше. Одним словом, має бути ще багато роботи".