Одяг дорожчатиме через дефіцит бавовни
Виробники одягу нарікають на дорожнечу бавовни.
Напередодні різдвяних свят лідери ринку стримують ціни, аби не зіпсувати собі передсвяткову торгівлю, проте визнають - подорожчання неминуче, пише Deutsche Welle.
Ціни на бавовну на європейських і американських сировинних біржах тримаються на рекордній позначці у понад 1,6 долара за американський фунт (450 грамів), при цьому з червня 2010 року ціни піднялися майже удвічі.
Причиною називають дедалі вищий попит на всіх провідних біржах та невисокий врожай.
Торгівці сировиною прогнозують подальше зростання цін - вони занепокоєні насамперед наслідками руйнівної повені у Пакистані, який є четвертим виробником бавовни у світі, обмеженнями експорту в Індії та підвищеним попитом на сировину у Китаї.
За кілька місяців світові резерви бавовни скоротилися на чверть.
Першим із міжнародних "гігантів", який наважився заговорити про неминуче зростання цін на одяг, став голова правління шведської компанії H&M Карл Йоганн Перссон.
H&M (Hennes & Mauritz) - це всесвітньовідома мережа недорогого одягу для молоді.
Шведи усвідомлюють, що молодь, яка приходить до крамниць H&M із розрахунком стильно вбратися за малі гроші, може украй негативно відреагувати на підняття цін.
Тим не менше, Перссон в інтерв'ю німецькому діловому виданню Handelsblatt відверто заявив: "я вважаю, що ціни у нашій галузі будуть зростати".
Серед причин топ-менеджер H&M називає не лише дорожнечу сировини, але й постійне зростання витрат на оплату праці в країнах Азії та у Туреччині, де шиється левова частка одягу для Європи і США.