У безробітних знижується уявлення про якість життя
У разі збереження нинішньої політики розвиненим державам не вдасться вийти на докризовий рівень зайнятості раніше, ніж у 2015 році, а країнам, що розвиваються, для цього потрібно буде створити понад 8 млн. нових робочих місць.
Про це йдеться у новому дослідженні Міжнародної організації праці (МОП), складеному на основі даних з майже 150 країн світу, повідомляє агентство "УНІАН" із посиланням на Радіо ООН.
Незважаючи на те, що після трьох років кризи економіка почала зростати, і в деяких країнах, особливо в Азії і Латинській Америці, відзначається оздоровлення у сфері зайнятості, фахівці МОП зазначають, що "на горизонті зайнятості виникли нові хмари, і в багатьох країнах перспективи далеко не райдужні".
Майже у 25 країнах, включаючи розвинені, були відзначені соціальні збурення, пов'язані з фінансовою та економічною кризою, падінням рівня заробітної плати і погіршенням умов праці.
Крім того, у деяких країнах більш як 4 млн. людей, що втратили роботу, перестали її шукати. Серед безробітних спостерігається зниження уявлень про якість життя, і навіть ті, хто має роботу, не зазнають від неї задоволення.
Люди перестають довіряти державі, і у них зростає відчуття несправедливості.
У зв'язку з цим фахівці МОП пропонують орієнтувати економічну політику на відновлення ринку праці, добиватися відповідності заробітної плати зростанню продуктивності праці і забезпечувати соціальний захист уразливих верств населення.
Міжнародна організація праці - спеціальне агентство системи ООН, створене в 1919 році.
МОП розробляє міжнародні трудові норми у формі конвенцій і рекомендацій, встановлюючи мінімальні стандарти у сфері трудових прав.