Виробництво цукру зросло у півтора рази
Урожайний рік і збільшення кількості цукрових заводів дозволять 2010 року наростити виробництво цукру в Україні.
Про це пише газета "Дело" із посиланням на дані Національної асоціації цукровиробників "Укрцукор".
За даними "Укрцукру", станом на 18 жовтня цукрові заводи виробили 0,71 млн. тонн цукру, що на 45% більше, ніж у 2009 році.
З початку сезону цукроваріння на заводи надійшло 8,1 млн. тонн цукрових буряків, що на 63% більше, ніж у 2009 році, а перероблено 6,3 млн. тонн (близько 77%).
У виробництві задіяні 70 заводів у порівнянні з 51 заводом у 2009 році.
Аналітики інвестгрупи "Сократ" вважають, що ця динаміка є позитивною для України в цілому.
У 2010 році було цукровими буряками було засіяно 503 тис. га, що при середній врожайності 30 тонн на гектар дозволить зібрати близько 15 млн. тонн цукрових буряків і виробити близько 1,7 млн. тонн цукру в поточному сезоні, що буде на 33% більше, ніж у 2009 році.
Як відомо, потреба України в цукрі складає близько 2 млн. тонн.
Згідно з вимогами СОТ, Україна зобов'язана надати право пільгового ввезення (ставка мита в 2%) 260 тис. тонн цукру. Велика частина пільгового цукру припадає на Бразилію (майже 75%).
У 2010 році через брак цукру на внутрішньому ринку Кабінет міністрів вирішив спростити його імпорт.
Мінекономіки в лютому 2010 року запропонувало відмовитися від практики, коли компанії повинні пред'являти оригінал сертифіката про походження товару при подачі заявки на імпорт в рамках пільгової квоти.
Отримання цього сертифікату вимагає від імпортера додаткових витрат часу, адже для цього він повинен звернутися до держорганів країни-експортера.
Також Мінекономіки запропонувало обмежити термін дії ліцензії на пільговий імпорт до 60 днів. Нині дія ліцензії закінчується 31 грудня 2010 року.
Третє пропоноване Мінекономіки нововведення - подача компаніями-імпортерами звітів у відомство про те, скільки вони фактично ввезли сирцю в рамках виділеної їм квоти.