Українці знову понесли гроші до банків
У першій половині 2010 року українці несли свої гроші до банків так само енергійно, як робили це до кризи.
За перші шість місяців 2010 року обсяг депозитів фізичних осіб в українських банках виріс на 29,6 млрд. гривень, або на 13,8% - до 243,7 млрд. гривень, пише газета "Дело".
Востаннє і єдиний раз українці виявляли такий же рівень довіри до банківської системи у докризовій першій половині 2008 року.
Тоді обсяг депозитів фізосіб у банківській системі за 6 місяців виріс на 29,7 млрд. гривень, нагадує видання.
Колосальний приплив грошей населення у банківську систему банкіри пояснюють кількома чинниками.
"Цьому процесу сприяли стабілізація політичних процесів, початок загального відновлення економіки країни, курсова стабільність, зростання довіри до банків і позитивні очікування клієнтів", - говорить член правління з роздрібного банківського бізнесу банку "Форум" Кшиштоф Кужьбік.
Вкладників також зацікавили високі ставки за депозитами і розуміння того, що незабаром банки перестануть бути настільки щедрими.
"Споживачі зрозуміли, що поки ставки на піку, потрібно розміщувати кошти", - пояснює директор департаменту організації продажів банку "Фінанси та Кредит" Ігор Шевченко.
Слова фінансиста підтверджує і статистика: ще на початку року ставки за гривневими депозитами строком на 12 місяців становили в середньому 21% річних, а зараз це не більше 17%.
Аналогічні тенденції спостерігалися і щодо валютних вкладів: з початку року ставки за ними неухильно знижувалися, і якщо у січні більшість фінустанов були готові платити за вклади у доларі майже 12%, то зараз розмістити валюту більше ніж під 8,5% буде дуже проблематично.