Українська правда

Реорганізацію Sea Launch розглянуть наприкінці липня

13 липня 2010, 15:46

Суд у справах про банкрутство американського штату Делавер 27 липня розгляне поданий в травні план реорганізації міжнародного консорціуму Sea Launch.

Про це заявила прес-секретар консорціуму Пола Корн, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Sea Launch очікує затвердження свого плану реорганізації судом у справах про банкрутство штату Делавер на слуханні 27 липня", - сказала Корн.

Як відомо, план реорганізації був підготовлений компанією в рамках передбаченої ст.11. Кодексу США про банкрутство процедури банкрутства.

У червні 2009 року компанія добровільно оголосила про банкрутство у зв'язку з світовою фінансовою кризою.

Згідно озвученими раніше Sea Launch даними, відповідно до умов плану, 85% акцій реорганізованої компанії будуть придбані працюючою спільно з російським засновником консорціуму - ракетно-космічною корпорацією (РКК) "Енергія" - Energia Overseas Limited (EOL), яка внесе в статутний капітал інвестиції в розмірі 140 млн. доларів, а також забезпечить можливості залучення 200 млн. доларів на поповнення оборотних коштів Sea Launch.

Решта 15% акцій будуть передані у власність незабезпеченим кредиторам компанії.

В якості фінансових консультантів з реорганізації Sea Launch залучені Jefferies&Company, Alston&Bird LLP, Chris Picone of Buccino&Associates, Inc, провідним консультаном EOL - британські Salans LLP і Avicon.

Sea Launch - один з найбільших світових операторів пускових послуг, що надає послуги із запуску за допомогою ракети-ностеля "Зеніт-3SL" комерційних супутників з морського космодрому в Тихому океані.

З 2008 року з міркувань економічної доцільності комерційні запуски модернізованого "Зеніту" з космічними апаратами масою до 4,5 тонн здійснюються з космодрому "Байконур" (Казахстан) у рамках програми Land Launch ("Наземний старт"), а понад 4,5 тонн - з морського космодрому.

У створений в 1995 році консорціум входять американська компанія Boeing (40% акцій), британсько-норвезька Kvaerner Group (20% акцій), українські конструкторське бюро "Південне" і виробниче об'єднання "Південмаш" (15% акцій), а також російська РКК "Енергія" (25% акцій).

За 10 років пусковий діяльності, з березня 1999 року, в рамках проекту здійснено 30 пусків, 28 з яких були успішними. У рамках Land Launch - з квітня 2008 року здійснено 3 пуски.

Sea Launch має намір відновити пускову діяльність у 2011 році.