Банки сподіваються на повернення кращих часів
Банківський сектор України відчув послаблення фінансової кризи.
Про це повідомляє компанія Oxford Business Group у своєму дослідженні.
На початку 2009 в Україні працювало близько 180 банків, а упродовж 12 наступних місяців шість банків припинили діяльність, три було націоналізовано, а у 14 запроваджено тимчасову адміністрацію.
Це число дещо змінилася 21 січня, коли Національний Банк України (НБУ) вирішив ліквідувати два банки - Укрпромбанк та Іпобанк - де торік було запроваджено тимчасову адміністрацію, йдеться в статті.
Як відомо, у стані ліквідації зараз знаходиться 14 українських банків.
Компанія зазначає, що економічний спад зайшов досить далеко, посилаючись на показники падіння ВВП і промвиробництва 2009 року.
За даними Oxford Business Group, близько половини всього іпотечного фінансування в Україні здійснювалося у доларах, а справедливі відсотки на позики для бізнесу та девальвація гривні збільшили вартість обслуговування кредитів та посилили тиск на незахищених позичальників.
В дослідженні йдеться, що у останні місяці 2009 року українські банки мали загальний кредитний портфель у розмірі 90.8 млрд. дол., а сума резервів складала 11,2 млрд. дол. з деякими прогнозами швидкого підвищення до 20% всього портфеля.
За повідомленням НБУ від 13 січня, у новому році лише декілька банків активно просували свої кредитні послуги, надаючи кредити за високими процентними ставками - до 20% для деномінованих у місцевій валюті кредитів та 10,2% для кредитів в іноземній валюті.
Посадові особи сподіваються, що незабаром банки розпочнуть кредитування та планують вжити заходи, щоб заохотити їх це робити, зазначається в дослідженні.
"Хоча деталі того, як НБУ збирається спонукати банки повернутися на кредитний ринок відсутні, але прогнозується, що у найближчі місяці економіка має вийти з рецесії та повільно зростатиме до кінця 2010 року", - зазначають аналітики Oxford Business Group.
Переклад: Валерій Степаненко