Ющенко летить до Брюселю на конференцію щодо ГТС
23 березня Віктор Ющенко візьме участь у міжнародній інвестиційній конференції з питань модернізації української ГТС, яка відбудеться у Брюсселі.
Про це на брифінгу в секретаріаті президента повідомила прес-секретар голови держави Ірина Ванникова.
"Голова держави розцінює цю конференцію як результативну точку трирічної дипломатичної роботи, спрямованої на досягнення мети - інтеграцію України до європейського енергетичного простіру",- підкреслила вона.
Як зазначила Ванникова, Україна виступила з ініціативою такої конференції, маючи на меті залучити інвестиційний ресурс для модернізації національної газотранспортної системи.
Важлива місія цього масштабного технологічного проекту - зменшити ризики поставок природного газу європейським споживачам, йдеться в повідомленні прес-служби президента.
На думку президента, цей проект є компонентом політики європейської інтеграції України, стратегічною метою якої є членство нашої держави в ЄС. З огляду на це, голова держави вважає, що вже сьогодні необхідно починати модернізацію української ГТС відповідно до правових та технічних стандартів і нормативів Євросоюзу.
"Віктор Ющенко високо оцінює шанси країни на прийняття позитивного концептуального рішення за участю глав делегацій, що будуть представлені на Конференції", - наголосила Ванникова..
"Президент наголошує на необхідності вироблення єдиної позиції української влади з даного питання. З цією метою, а також для економії бюджетних коштів, він запросив прем'єр-міністра України, яка також візьме участь у конференції, летіти до Брюсселя одним літаком", - зазначила вона.
Під час візиту заплановано переговори голови держави з президентом Європейського інвестиційного банку, де, зокрема, буде порушено тему отримання Україною кредитної лінії з фінансування малого й середнього бізнесу.
Ця зустріч відбудеться у рамках продовження діалогу з МВФ. Президент зауважив, що принципові вимоги МВФ до України не знято, попри позитивну складову останніх сигналів від керівників цієї установи. Це насамперед проведення пенсійної реформи, зміна акцизної політики, стабілізація банківської системи і курсової політики.