Мінфін виступає за девальвацію гривні
Міністерство фінансів України вважає за найбільш дієвий механізм поліпшення платіжного балансу країни девальвацію національної валюти
Про це заявив народний депутат України, почесний президент корпорації "Укравто" Таріел Васадзе, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" .
"Є окремі люди - це Мінфін, які бачать порятунок тільки в девальвації гривні і скороченні витрат, а все інше їх не цікавить", - сказав Таріел Васадзе.
На його думку, ефективнішими заходами захисту українського автомобілебудування в умовах кризи може стати повернення до 25% ввізного мита і підтримки внутрішнього попиту за рахунок споживчого кредитування.
"Банківська структура не може розвиватися сама по собі. Якщо її оздоровити, і вона знову ж таки пропонуватиме кредити під 20-22% і не буде інвестування в споживчі кредити, нічого не вийде", - підкреслив Васадзе.
Як повідомлялося, істотний дефіцит поточного рахунку і значне обмеження доступу до кредитних ресурсів на зовнішньому ринку через глобальну фінансову кризу привели до прискорення девальвації гривні в осінні місяці поточного року: найбільш низьке значення курсу на міжбанківському валютному ринку було зафіксоване 29 жовтня - 7,00 грн/дол.
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко 29 жовтня зажадала від Нацбанку стабілізувати курс гривні шляхом використання золотовалютних резервів: 30 і 31 жовтня Нацбанк масштабними інтервенціями забезпечив зниження курсу на міжбанку до 5,98 грн/дол, а в подальшому і до 5,80 грн/дол.
А вже 18 листопада Нацбанк не вийшов на ринок з валютною інтервенцією, не зважаючи на значне перевищення попиту на валюту над пропозицією: в результаті бездіяльності НБУ курс на межбанку виріс до 6,0 грн/дол з 5,8300 грн/дол днем раніше.
Експерти вважають, що подальша девальвація гривні неминуча, і вона може позитивно відбитися на зовнішньоторговельному балансі. Проте в Нацбанку все ще говорять про наміри утримувати курс: заступник розділу НБУ Олександр Савченко на початку листопада заявив, що утримання курсу гривні на рівні до 6 грн/дол стане найбільш правильною політикою, а на початку поточного тижня спрогнозував курс гривні в листопаді-грудні 2008 року в межах 5,5-6,0 грн/дол.