Агентство Standard & Poor's вважає економіку України перегрітою
Величезне (64% на рік) номінальне зростання обсягів кредитування й недостатньо жорстка політика відносно доходів населення призвели до перегріву української економіки.
З 2005 року сукупний попит перевищує сукупну пропозицію. Хоча одна з основних причин цього явища - інвестиції у нарощування виробничих потужностей, споживання останнім часом займає усе більш значне місце в структурі імпорту.
Про це йдеться в новому аналітичному звіті Рейтингової служби Standard & Poor's (S&P) відносно України, повідомляє агентство "Лігабізнесінформ".
Аналітики агентства відзначають, що "нездатність керівництва країни вжити ефективні заходи для протистояння зростанню інфляції в умовах перегріву економіки стала підставою для зниження суверенного кредитного рейтингу України у червні цього року".
"Рівень інфляції, що склав наприкінці липня 27% щодо аналогічного періоду 2007 року, занадто високий. Зростання цін на продовольчі товари вповільнюється, але зростання цін на послуги як і раніше дуже високе, що обумовлено тиском з боку заробітних плат і високим рівнем попиту в економіці. Інфляція - це один з факторів, що впливають на кредитоспроможність держави, тому що вийшовши з-під контролю, вона здатна призвести до падіння курсу національної валюти й до серйозного підриву конкурентоспроможності", - говориться у звіті.
До того ж, відзначають в Standard & Poor's, в Україні - як і в Росії - інфляція є причиною зниження конкурентоспроможності національних виробників, що, у свою чергу, призводить до високого номінального зростання імпорту (у доларовому вираженні).
За перші п'ять місяців 2008 року цей показник склав для України й Росії відповідно 52% і 43% у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року.