Україні відмовили в боротьбі з туберкульозом
Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією 12 листопада відхилив заявку України на одержання гранта на суму 94,683 млн доларів для боротьби з туберкульозом.
Про це повідомив голова комітету із протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу й іншим соціально небезпечним захворюванням Василь Петренко.
Заявку було подано в липні 2007 року.
Петренко додав, що на сьогодні не може повідомити, з якої причини була відхилена заявка, оскільки комітет не має необхідних документів, що декларують рішення Глобального фонду.
"Офіційного документа в мене ще нема", - сказав він.
Рішення про невиділення Україні гранта для боротьби й профілактики туберкульозу було прийнято на 16-му засіданні правління Глобального фонду.
Інформований співрозмовник повідомив "Українським Новинам", що рішення про невиділення Глобальним фондом коштів Україні прийнято у зв'язку з низкою недоробок.
Він уточнив, що таке рішення стало результатом невиконання Кабінетом Міністрів перед Глобальним фондом усіх своїх зобов'язань із поточних і раніше виділених грантів, незадовільної роботи Нацради з питань протидії туберкульозу й ВІЛ/СНІДу й те, що, за оцінками Глобального фонду, з бюджету України виділяється недостатньо коштів на профілактику й лікування ВІЛ/СНІДу й туберкульозу.
22 жовтня Україна приєдналася до Берлінської декларації з туберкульозу.
Цей документ визначає основні напрямки співробітництва із Всесвітньою організацією охорони здоров'я країн-учасниць і передбачає підвищення політичної відповідальності держав у боротьбі з туберкульозом.
У лютому Верховна Рада прийняла програму боротьби з туберкульозом на 2007-2011 роки.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі щорічно 8,9 млн чоловік хворіють на туберкульоз, вмирають від цієї хвороби близько 1,7 млн чоловік.
Загальне число хворих на туберкульоз у світі становить 50-60 млн чоловік.
У 2006 році вперше за останнє десятиліття захворюваність на туберкульозо в Україні зменшилася на 1,1%.
За даними МОЗ, станом на кінець 2005 року в Україні на обліку було понад 103 тис. хворих на туберкульоз.