Українська правда

РНБО помітило, що в Україні погано не тільки з газом, але і з вугіллям

23 жовтня 2007, 12:13

Міжвідомча комісія з питань енергетичної безпеки при Раді національної безпеки й оборони відзначає погіршення роботи вугільної промисловості.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби РНБО, яку цитує "Обком" з посиланням на Українські новини.

Такі висновки були зроблені за підсумками засідання комісії 19 жовтня під головуванням секретаря РНБО Івана Плюща.

Зокрема, міжвідомчою комісією було відзначене погіршення технічного стану і продуктивності вугільної промисловості, загострення соціальних проблем у шахтарських регіонах у результаті розвитку негативних явищ у галузі.

Члени Комісії констатували, що обсяги видобутку вугілля не задовольняють потреби національної економіки, а сформований в Україні гостродефіцитний паливний баланс, перевага в якому віддається імпортним енергоносіям, створює загрози енергетичній безпеці, не сприяє зниженню рівня енергетичної залежності країни.

Комісією також було відзначено, що значна частина завдань, визначених в указі президента від 27 грудня 2005 року №1863 ("Про рішення Ради національної безпеки й оборони України від 9 грудня 2005 року"), що стосуються вугільної галузі, залишаються невиконаними.

"Фактично, створена система, що характеризується відсутністю стимулів до підвищення ефективності роботи підприємств вугільної галузі. Постійне збільшення обсягів бюджетного фінансування не супроводжується збільшенням обсягу видобутку вугілля", – йдеться в повідомленні.

Погіршення роботи вугільної галузі, на думку комісії, призвело до незбалансованості постачання і споживання вугілля для потреб теплової електроенергетики.

Також залишається значною кількість фінансових порушень у вугільній промисловості, а через скрутний фінансового стан більшість державних підприємств по видобутку вугілля не мають можливості забезпечити оплату праці працівникам за тарифними ставками і посадовими окладами.

У зв'язку з цим Міжвідомча комісія пропонує органам державної влади, що курують розвиток вугільної промисловості, розробити програму відновлення основних фондів галузі з залученням різних джерел фінансування.