Янукович збільшить квоти на експорт зерна. Європа йому "не указ"
Міністерство аграрної політики планує з 1 жовтня цього року винести на розгляд Кабінету міністрів питання про збільшення квот на експорт зерна.
Про це заявив на прес-конференції в понеділок заступник міністра аграрної політики Юрій Лузан, повідомляє Ліга.
"Після 1 жовтня поточного року ми будемо ще раз розглядати баланси, що у нас формуються, і запаси, і взагалі, які тенденції будуть на зерновому ринку. Я думаю, що ці квоти (на експорт зерна) будуть переглянуті в бік збільшення", - сказав він.
Водночас, щодо імпорту зерна заступник міністра зазначив, що уряд також орієнтується на стимулювання імпорту продовольчого і фуражного зерна в Україну.
За словами Лузана, уже підготовлений і затверджений урядом проект закону щодо скасування митних зборів при імпорті продовольчого і фуражного зерна, а також щодо скасування сплати податку на додану вартість.
"Це для того, щоб стимулювати імпортерів із ввезення продовольчого і фуражного зерна на митну територію України", - констатував він.
При цьому Лузан переконаний, що обсяги імпорту зерна не будуть значними. "Я не думаю, що будуть значні обсяги імпорту, можливо, буде дефіцит зернових культур, що спостерігався і в попередні роки".
За його словами, тенденції і цінова ситуація, що склалися на внутрішньому ринку, показують, що цінові рівні вирівнюються в порівнянні зі світовими тенденціями, тому, з огляду на наявні баланси, не очікується значних обсягів імпорту.
Як відомо, постановою від 20 червня поточного року Кабінет міністрів обмежив експорт зерна шляхом уведення квот і ліцензування на 3 тис. тонн продовольчого зерна, суміші жита і пшениці, кукурудзи й ячменю, що будуть діяти з 1 липня по 1 жовтня 2007 року.
Причиною тому - ґрунтова посуха, що охопила понад 1/3 площ сільськогосподарських культур, що приблизно складає 10 млн. гектарів.
Більше за все постраждали від посухи Херсонська, Миколаївська, Одеська, Кіровоградська, Запорізька, Дніпропетровська, Донецька, Луганська області, кілька районів Черкаської області й Крим. За станом на 5 липня загальна сума збитків склала 142 млн. грн.
Єврокомісія наполягає на тому, щоб український уряд скасував квоти на експорт зерна, оскільки це суперечить правилам Світової організації торгівлі.