Частка країн, що розвиваються, у світовому ВВП може досягти 60% - експерт
Частка ВВП країн, що розвиваються, у світовому ВВП може зрости до 2050 року з 20% до 60%.
Таку думку висловив голова консультаційної ради City bank та колишній глава Світового банку (СБ) Джеймс Вулфенсон.
"Ми очікуємо, що буде розподіл не 80% до 20% з погляду розподілу нашої планети, а 50% на 50% або навіть 40% на 60% після того, як ці ринки по-справжньому прокинуться", - сказав він, виступаючи на XI Петербурзькому економічному форумі.
Він зазначив, що люди його покоління розглядали світ у концепції поділу на багатих і на бідних. Але зараз таке розуміння світу змінюється, зокрема, завдяки тому, що виникла група країн, що швидко розвиваються, таких, як Китай, Індія, Росія. "Фокус зміщується на Схід", - зазначив Вулфенсон.
При цьому, на його думку, США і країни Європи не перестануть бути багатими країнами. Їхня частка у світовому ВВП знизиться через те, що економіка країн, що розвиваються, зросте до 2050 року в 20 разів, у той час як розвинутих - усього в 2,5 рази.
"Ми повинні переорієнтуватися на зсув центру ваги в економічній діяльності", - підкреслив екс-глава Світового банку.
Він також нагадав, що Росія в останні роки демонструє зростання економіки приблизно на рівні 7% ВВП. Однак, на його думку, її залежність від природних ресурсів ще сильна.
"Росія знаходиться на тій точці, у якій вона повинна піти від залежності від енергоресурсів і подивитися, що в неї є, а це людський потенціал", - думає Вулфенсон. Він також висловив упевненість, що Росія має величезний потенціал розвитку за рахунок космічної, інженерної думки, і також за рахунок нанотехнологій.
"У цій країні так багато усього, чим захоплюються іноземці. Багатство цієї країни вражає. Але існує можливість для Росії вийти на новий рівень", - зазначив екс-глава СБ. За його словами, Росія може стати "мостом, що з'єднує Європу, Америку і новий світ, що швидко розвивається на Сході - Індію, Китай".
Коментуючи виступ на форумі першого віце-прем'єра РФ Сєргія Іванова, Вулфенсон сказав: "Ваша мова сьогодні є сигналом для всіх неросіян до того, що Росія відкрита, що вона готова динамічно розвиватися і конкурувати на міжнародних ринках".