Українська правда

44% європейців вважають, що їхнє життя зі вступом до ЄС погіршилося

19 березня 2007, 13:20

44% європейців вважають, що їхнє життя погіршилося після вступу їхньої країни в євроклуб.

У п'ятьох найбільших країнах ЄС тільки 25% європейців вважають, що їхнє життя в країні покращилася після її вступу до ЄС. Такі результати нового опитування, проведеного до 50-літньої річниці Євросоюзу минулого тижня.

Як пише британське видання The Financial Times, опитування демонструє песимізм, що шириться, у Європі, однак також свідчить про подвійне відношення громадян до ЄС через 50 років після прийняття Римського договору, що ліг в основу блоку.

У той же час, меншість опитаних думають, що їхня країна жила б краще, якби вийшла з ЄС. У Великобританії, Франції, Німеччині, Італії та Іспанії тільки 22% респондентів думають, що їхнє життя змінилося б до кращого, якби їхня країна залишила ЄС, і 40% упевнені, що ситуація змінилася б у гіршу сторону.

Газета зазначає, що це опитування змушує припустити, що 27 лідерів блоку спланували свою роботу на зустрічі в рамках офіційних святкувань річниці, що пройдуть у Берліні наступної неділі, щоб оживити ентузіазм у відношенні європейського проекту "ще більш тісного союзу".

Німеччина, що головує зараз у ЄС, хоче використати святкування, щоб підкреслити досягнення блоку і намітити нові задачі, включаючи вирішення таких питань як боротьба з тероризмом та організованою злочинністю, питань, пов'язаних з кліматичними змінами та миротворчою діяльністю.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель має намір використати так звану "берлінську декларацію" для початку дебатів про відновлення процесу обговорення європейської конституції.

Вона планує підготувати скорочену версію договору, відкинутого французькими та голландськими виборцями в ході референдумів у 2005 році, з метою його ратифікації до 2009 року.

Варто сказати, що Великобританія, Чехія та Польща виявили найбільший опір будь-яким згадуванням у декларації про Конституцію.

Відповідно до опитування, 35% опитаних вважають, що європейська Конституція зробить позитивний вплив на їхню країну, тоді як зворотної думки дотримуються 27% респондентів. Сама негативна реакція (48%) була відзначена у Великобританії.

ЛігаБізнесІнформ