Україна починає офіційні перемовини з регуляторами щодо запуску міжнародних авіарейсів
Архів
Україна починає офіційні перемовини з європейським та американським авіарегуляторами щодо можливості відновлення міжнародних авіарейсів в період воєнного стану.
Про це розповів віцепрем’єр з відновлення - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков в інтерв’ю РБК.
"Неможливо здійснювати міжнародні авіаперельоти без погодження двох регуляторів – європейського та американського – так це працює. Українська сторона вже передає регуляторам своє бачення, як буде ринок працювати в умовах військового стану, свою оцінку ризиків, підходи, алгоритми", - зазначив чиновник.
Кубраков зауважив, що прикладів країн, де працюють аеропорти та куди в будь-який момент можуть прилітати дрони або ракети, у світі не багато. Найуспішнішим з них є Ізраїль.
Відтак українська сторона багато часу проводила і проводить консультації з адміністрацією цивільної авіації Ізраїлю.
"Не хочу ніякі терміни проговорювати, але зараз ми вже будемо передавати офіційно наше бачення регуляторам і ми вступаємо з ними в офіційні перемовини", - додав віцепрем’єр.
Про те, які летовища можуть бути відкриті міністр поки не говорить.
На рівні планів є різні сценарії, нам важливо почути перший офіційний зворотній зв'язок від регуляторів", - пояснив Кубраков.
За його словами, є європейські авіакомпанії, які дуже цікавляться відкриттям авіапростору України. Зокрема, Ryanair, які хочуть весь ринок одразу після відкриття авіапростору, вони подають десятки заявок.
Так само ведуться перемовини з трьома українськими авіакомпаніями ми ведемо перемовини.
"І вони теж підтверджують, звичайно, що вони хочуть літати тут, це їхні базові аеропорти, їхня базова країна", - додав міністр.
Що стосується довоєнних планів створення українського авіаційного національного оператора, то віцепрем’єр зазначив, що зараз це точно не є головним пріоритетом. До цього питання треба буде повернутися після війни.
Нагадуємо:
Голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна працює над відновленням роботи одного з аеропортів.
Україна подає заявки до Європейських та Американських безпекових регуляторів для підтвердження плану щодо відкриття повітряного простору.