В "Енергоатомі" розповіли, за які гроші планують будувати нові блоки АЕС
Архів
Джерелом фінансування проєкту добудови нових атомних блоків на Хмельницькій АЕС стануть власні кошти "Енергоатома, гроші міжнародних банків та фінансових установ.
Про це прес-служба "Енергоатома" повідомила на запит ЕП.
"Гроші з бюджету на будівництво нових блоків залучатися не будуть. Джерелом фінансування будуть власні кошти, гроші іноземних банків та фінансових установ", - заявили в прес-службі.
З власних джерел ЕП стало відомо, що для фінансування будівництва блоків наразі ведуться перемовини з одним з банків США.
Нагадаємо, минулого тижня міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що цього року Україна розпочне будівництво 4 нових ядерних реакторів.
Читайте також: Україна будуватиме ще одну найбільшу АЕС в Європі. Для чого і де братимуть гроші?
Передісторія:
- 22 листопада 2021 року ДП "НАЕК "Енергоатом" і Westinghouse підписали дві угоди про співпрацю з метою реалізації пілотного проєкту з будівництва енергоблоків АР1000 на майданчику Хмельницької АЕС.
- 20 січня 2023 року уряд України погодив пропозиції Міненерго про розроблення ТЕО будівництва ядерної установки із застосуванням технічних характеристик реакторної установки типу АР1000.
- 17 грудня 2023 року "Енергоатом" і Westinghouse підписали угоду про закупівлю обладнання для 5-го енергоблоку Хмельницької АЕС.
- Галущенко вже говорив, що Україна планує у 2024 році почати будівництво великих блоків для атомних електростанцій у співпраці із США, але не давав подробиць.
- Загалом Україна планує збудувати 9 нових енергоблоків для АЕС за американською технологією АР1000.
- Реактор Westinghouse, який планують закупити для нового енергоблоку на Хмельницькій АЕС, обійдеться Україні у 437,5 млн доларів.