МВФ не сподобалось, як Молдова замінила главу Нацбанку на румунську сенаторку
Кінець епохи офшорів
Міжнародний валютний фонд висловив стурбованість процедурою відставки голови Нацбанку Молдови Октавіана Армашу.
Про це заявила постійна представниця МВФ у Молдові Світлана Церович, її заяву наводить Newsmaker, пише "Європейська правда".
За словами Церович, рішення про заміну Армашу було ухвалено дуже швидко.
"Це викликає занепокоєння дотриманням належної процедури: ретельного розслідування та оцінки з професійного та юридичного погляду", – заявила Церович.
Вона наголосила, що незалежність Нацбанку – це "ключовий елемент програми, підтримуваної МВФ, поряд зі зміцненням держуправління і дотриманням верховенства закону".
"Тому підтримка і збереження незалежності Національного банку Молдови та продовження зусиль для зміцнення держуправління і верховенства права мають вирішальне значення для реалізації програми та економічної стабільності країни", – заявила Церович.
21 грудня парламент Молдови голосами 81 депутата відправив у відставку голову Нацбанку Октавіана Армашу. Це відбулося того самого дня, коли парламент заслухав звіт голови Нацбанку.
Армашу закидали неналежну роботу у справі про "викрадення мільярда", у межах якої попереднє керівництво Молдови вивело з банківської системи країни 10% її ВВП. Зокрема Армашу відмовився відсторонити працівників Нацбанку, підозрюваних у причетності до злочину.
Новою очільницею Нацбанку стала ексглава Мінфіну Румунії Анка Драгу. Вона отримала за прискореною процедурою громадянство Молдови.
Кандидатуру Драгу й поспішність, з якою більшість молдовського парламенту її запропонувала, розкритикувала парламентська опозиція.
51-річна Драгу народилася в Румунії й раніше працювала в румунських Міністерстві фінансів та Нацбанку, а також Міжнародному валютному фонді. Загалом вона має 24-річний досвід роботи у фінустановах.
Зазначимо, що, згідно з цьогорічним опитуванням, 54% громадян Румунії не підтримують ідею об’єднання з Молдовою і лише третина (33%) ставляться до такої ідеї прихильно.