75% українців готувалися до можливих проблем з енергопостачанням взимку − соціологи
Бізнес-інтерв'ю
Майже 75% українців готувалися до можливих проблем з енергопостачанням взимку, найбільш інтенсивно готувалися до проблем з енергопостачанням мешканці Києва, а також люди молодого та середнього віку, більш забезпечені.
Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 22-23 листопада.
При цьому серед найбільш популярних заходів підготовки - придбання ліхтариків та батарейок, підготовка запасів їжі, купівля акумуляторів та генераторів, а також підготовка запасів питної води - кожен з названих заходів зробили більше половини опитаних.
"Найбільш інтенсивно готувалися до проблем з енергопостачанням мешканці Києва, а також люди молодого та середнього віку, більш забезпечені. Мешканці міст дещо частіше за інших придбали ліхтарики та батарейки, а також зробили запаси питної води, тоді як мешканці сіл частіше купували генератори.
На інтенсивність підготовки до проблем з енергопостачанням впливають і настрої щодо того, з якими проблемами зіткнеться Україна взимку: песимісти в очікуванні складнощів докладають більше зусиль для підготовки до зими, ніж оптимісти", - кажуть соціологи.
При цьому 72% опитаних вказали, що у їхньому населеному пункті є "Пункт незламності". Водночас у сільській місцевості майже 40% мешканців зазначили, що їхньому населеному пункті "Пункт незламності" відсутній.
Найбільше таких пунктів у Києві, а також на деокупованих та прифронтових територіях. Серед тих респондентів, які мають "Пункт незламності" у своєму населеному пункті, 13% користувалися ним минулої зими: 3% часто, 10% рідко.
Результати опитування свідчать, що більшість українців (74%) у випадку відсутності електроенергії протягом тижня не планують покидати своє житло.
Водночас майже чверть українців у цьому випадку планують переїхати в інше місце: 11% в межах населеного пункту, 8% - в інший населений пункт, 3% - у тимчасове місце проживання (школа, тощо), 2% - за кордон.
Найчастіше переміщення обмежується тим же населеним пунктом, в якому респондент зараз проживає. Найчастіше готові до переїзду мешканці Києва, загалом мешканці міст, більш забезпечені, молодші, резюмують соціологи.
Дослідження тривало 22-23 листопада. Методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1000 респондентів у віці від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.
Економічна правда