На кордоні Польщі з Україною у чергах стоять майже 3 тисячі вантажівок
Бізнес-інтерв'ю
Через блокування польськими перевізниками роботи пунктів пропуску на кордоні з Україною наразі в чергах на трьох напрямках перебуває близько 2 900 вантажівок.
Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" заявив речник ДПСУ Андрій Демченко, передає "Укрінформ".
"На жаль, блокування продовжується на трьох напрямках. Нагадаю, це пункти пропуску "Ягодин - Дорогуськ", "Краківець - Корчова" і "Рава-Руська - Гребенне". Станом на ранок, за тою інформацією, яку ми маємо від польських колег, в чергах на території Польщі в напрямку України перебуває близько 2900 вантажних транспортних засобів. Найбільше напроти Краківця – 1200, навпроти Ягодина – це десь 1100 вантажівок і навпроти Рави-Руської – близько 600", – повідомив Демченко.
За його словами, ці дані неповні, адже інші вантажівки можуть перебувати на певній відстані від кордону. Також через блокування цих напрямів фіксується збільшення черг на інших пунктах пропуску.
Зокрема, навпроти пункту пропуску "Шегині" перебуває близько 1 300 вантажівок і ще сукупно 300 вантажівок навпроти пунктів пропуску "Угринів", "Устилуг" та "Смільниця".
Речник також наголосив, що по кілька вантажівок за годину учасники акції пропускають як на напрямку виїзду з Польщі, так і на в’їзд до Польщі, однак це не вирішує всіх питань щодо інтенсивності руху.
Демченко додав, у напрямку виїзду з України діє електронна черга і фізично вантажівки не перебувають поруч кордону.
"Вони перебувають у тих місцях, де їм зручно, в тому числі в тих місцях, де є стоянки, на автозаправних станціях. Якщо ж говорити про територію Польщі, то там якраз вантажівки перебувають фізично, очікуючи на можливість подальшого руху в напрямку України", – розповів він.
Нагадаємо:
Представники польських автоперевізників, які блокують кордон з Україною, заявили, що останні переговори з українськими урядовцями не змогли покласти край суперечці.
6 листопада десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною.
За інформацією польського Міністерства інфраструктури, у блокувальників є шість вимог:
- повернення дозволів для українських перевізників;
- посилення вимог перевезень в рамках ЄКМТ (сертифікатів Європейської конференції міністрів транспорту);
- заборона реєстрації в Польщі компаній з капіталом з-поза меж ЄС;
- отримання доступу до української системи "Шлях";
- окремі черги для машин з ЄС у системі "єЧерга";
- виділення окремих черг для порожніх авто.
Читайте детальну статтю про те, хто стоїть за блокадою українського кордону у Польщі.