Україна продовжить постачати зерно іншим країнам, попри вихід РФ із "зернової угоди" – СтратКом ЗСУ

Субота, 22 липня 2023, 11:35 -


Фінтех

Заручившись політичною згодою країн-партнерів, Україна продовжить країнам світу попри вихід РФ із "зернової угоди". 

Про це повідомляє Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних сил України у Facebook.

Попри вихід РФ з угоди про експорт зерна з портів Великої Одеси, Україна, заручившись політичною згодою країн-партнерів, зокрема Туреччини, та довірою страховиків, готова торувати свій економічний шлях. 

У СтратКомі нагадали, що до російського вторгнення Україна була п’ятим за масштабом експортером зерна у світі. Терористичні дії РФ, блокування нею українських портів, призвели до глобального зростання цін на зернові.

До того, РФ тривалий час використовувала блокаду морського експорту як інструмент тиску на Україну та Захід. Однак з підписанням "зернової угоди" між ООН, Україною, РФ та Туреччиною у Кремля стало менше можливостей для шантажу глобальним голодом.

"Для загального нагляду та координації у Стамбулі було створено Спільний координаційний центр (СКЦ) під егідою ООН. Протягом року зернова ініціатива дозволила перевезти понад 33 млн тонн зернових, що врятувало багато країн від голоду. Разом з тим, угода принесла до бюджету України понад 20 млрд доларів, що суттєво зміцнило українську економіку", – підкреслили в СтратКомі.

Однак через рік країна-терорист виходить із "зернової угоди".

"Ми продовжимо допомагати іншим країнам світу, адже лише у спільній боротьбі та взаємній підтримці здобудемо Перемогу", – йдеться в повідомленні. 

Також читайте: День народження "зернового коридору" і день кінця. Як Україна знову опинилася в морській блокаді та чим це загрожує

Нагадаємо:

Росія "розгляне можливість" повернення до "зернової угоди" лише у разі повного виконання її умов.

Внаслідок російських атак на інфраструктуру на Одещині в порту Чорноморська було знищено 60 тисяч тонн зерна.

Вночі 19 липня Росія атакувала зернові термінали в портах Одеса та Чорноморськ, внаслідок цього зазнала пошкоджень інфраструктура трейдерів.

Раніше ми писали, що після виходу з "зернової угоди" завдання Росією ракетних ударів по іноземних суднах малоймовірне. Проте агресор може стріляти ракетами по терміналах, де будуть стояти судна, або створювати мінну небезпеку.

Економічна правда