Кабмін визначив порядок, на що витрачатимуться кошти Агентства відновлення
Інновації в дії
Кабінет міністрів затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для Агентства відновлення в рамках нової бюджетної програми "Розвиток та відновлення інфраструктури".
Про це повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук за підсумками засідання Кабміну 13 червня.
"Затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку та відновлення інфраструктури. Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за новою бюджетною програмою", - зазначив він.
Нова бюджетна програма, що отримала назву "Розвиток та відновлення інфраструктури", передбачає спрямування коштів Агентству відновлення з метою забезпечення:
- проєктування,
- відновлення,
- будівництва,
- модернізації,
- облаштування,
- ремонту.
Це стосується обʼєктів:
- громадського призначення,
- соціальної сфери,
- культурної спадщини,
- житлово-комунального господарства,
- інженерно-транспортної (автомобільні дороги загального користування державного значення),
- залізничної інфраструктури,
- енергетичної інфраструктури, зокрема щодо будівництва, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту обʼєктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури,
- пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення,
- інших обʼєктів, що мають вплив на життєдіяльність населення, інфраструктури авіаційного, морського та річкового транспорту,
- фінансового забезпечення заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху,
- термомодернізації житлових і громадських будівель.
Кабмін також ухвалив рішення спрямувати на нову бюджетну програму "Розвиток та відновлення інфраструктури" залишки коштів спеціального фонду державного бюджету у сумі 17 млрд 908 млн гривень (видатки розвитку).
Йдеться про кошти, що утворилися станом на 1 січня 2023 року за рахунок надходжень від Європейського інвестиційного банку в рамках інвестиційних проєктів:
- "Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України",
- "Міський громадський транспорт України II",
- "Програма розвитку муніципальної інфраструктури України",
- "Енергоефективність громадських будівель в Україні",
- "Вища освіта України".
Наразі ці кошти обліковуються на рахунках, відкритих в акціонерному товаристві "Державний експортно-імпортний банк України".
Нагадуємо:
Наприкінці лютого Кабінет міністрів України затвердив Положення про Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.
За словами очільника агентства Мустафи Найєма, серед планів відомства на 2023 рік - реалізація нагальних проєктів у регіонах, найбільше постраждалих від війни, запровадження процедур прозорості й ефективності використання коштів, механізмів співпраці з ОМС, налагодження комунікації та взаємодії з партнерами й донорами, нарощування спроможності команди агентства планувати, розробляти та впроваджувати проєкти відповідно до міжнародних стандартів.