Україна веде перемовини з сусідніми країнами через заборону імпорту зерна
Інновації в дії
Україна веде перемовини з сусідніми країнами, які запровадили заборону імпорта українського продовольства, зокрема – з Угорщиною.
Про це міністр агрополітики Микола Сольський розповів у ході брифінгу у середу.
На запитання ЕП про те, чи веде Україна роботу з іншими країнами-сусідками, які заборонили імпорт українського продовольства, Сольський відповів, що "робота очевидно проводиться і результати ви почуєте, дуже ймовірно, вже цього тижня".
Зокрема, вже були розмови з Угорщиною, а незабаром відбудеться фізична зустріч міністрів у Будапешті. З іншими країнами також ведуться перемовини.
Наразі вже чотири країни повністю заборонили імпорт українського зерна та багатьох інших категорій продовольства. Це Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія.
Крім того, правляча партія Румунії закликала уряд обмежити імпорт продукції АПК з України. На Румунію приходяться найбільші обсяги вивезеної з України продукції, до румунської Констанци прямують вантажі з українських дунайських портів. Водночас 90% ввезеної до Румунії продукції становлять вантажі з метою транзиту.
Він зауважив, що на думку як Києва, так і Брюсселя, ці країни не можуть вводити ці обмеження самостійно, без рішення на рівні Євросоюзу.
Читайте більше про те, чому країни ЄС забороняють українське зерно та які це може мати наслідки для України у статті: Зерно під забороною. Як може нашкодити Україні бойкот європейських країн
Нагадуємо:
У середу президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала три пропозиції для реагування на ситуацію з українським зерном. Це – підтримка фермерів ще одним пакетом допомоги на суму 100 млн євро; превентивні заходи щодо певних категорій агропродукції з України, зокрема пшениці, кукурудзи, рапсу та соняшника та розслідування щодо імпорту інших категорій товарів з України.
Серед усіх країн, Польща стала єдиною, яка заборонила транзит української агропродукції. Після дводенних перемових Україна та Польща погодили транзит зерна і сільськогосподарської продукції з ночі 20 квітня.