Boeing "пробачив" українським компаніям $200 мільйонів боргу за спільним проєктом
Інновації в дії
Авіабудівна компанія Boeing звільнила українські компанії від зобов’язань у 200 млн дол, пов’язаних з проєктом створення плавучого космодрому "Морський старт".
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками зустрічі з американським бізнесом.
Шмигаль подякував компанії "за важливе рішення на підтримку України".
Під час зустрічі з 🇺🇸 бізнесом @Boeing оголосила, що звільняє 🇺🇦 компанії від зобов'язання у $200 млн, пов'язане з проєктом "Морський старт". Дякую за важливе рішення на підтримку 🇺🇦. Розраховуємо на співпрацю та розвиток інвестицій компанії в Україні. Працюємо для відновлення! pic.twitter.com/QZZIeTtKeL
— Denys Shmyhal (@Denys_Shmyhal) April 13, 2023
Міжнародний консорціум "Морський старт" був створений у 1995 році і займався створенням плавучого космодрому для запуску ракети "Зеніт-3SL" з екватора.
До нього входили дочірнє підприємство американської корпорації Boeing (40% капіталу), російська ракетно-космічна корпорація "Енергія" (25%), українські підприємства "Південне" (5%) і "Південмаш" (10%), а також норвезька суднобудівна компанія Aker Solutions (20%).
У 2009 році подала добровільне клопотання про банкрутство та фінансову реорганізацію.
З 2010 року 95% статутного капіталу реорганізованої компанії з управління проектом були сконцентровані в дочірній структурі корпорації "Енергія" - компанії Energia Overseas Ltd, заснованої в Берні (Швейцарія).
У 2013 році американська авіабудівна корпорація Boeing подала позов на суму 350 млн доларів проти українського КБ "Південне" і російської корпорації "Енергія".