Казахські інвестори викупили дешевого боргу РФ на $700 мільйонів з березня

Четвер, 12 січня 2023, 09:57 -


Інновації в дії
getty images

Казахські брокерські компанії, які скуповували російський суверенний борг в минулому році, провели транзакцій на 1,4 млрд доларів, і переважно робили це від імені клієнтів-резидентів Казахстану і Росії.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дані Агентства Казахстану з регулювання та розвитку фінансового ринку.

Так, угоди за операціями з рублевими облігаціями Мінфіну РФ (ОФЗ) з березня і на початок грудня були укладені на загальну суму 641,1 млрд тенге (1,4 млрд доларів). Йдеться про казахські брокерські компанії, що проводили операції за кошти клієнтів.

У майже половині випадків брокери надавали послуги клієнтам з Казахстану та РФ: на частку казахстанських клієнтів припало 48,7% покупок (680 млн дол), а частка росіян становила 41,4% (580 млн дол). Агентство також повідомило, що серед інших покупців були резиденти Об'єднаних Арабських Еміратів і Словаччини.

Раніше Центральний депозитарій Казахстану зафіксував стократне збільшення обсягу зареєстрованих єврооблігацій і ОФЗ, випущених Міністерством фінансів Росії. Це свідчить про наявність "обхідного шляху" для інвесторів, наданого Казахстаном після того, як санкції залишили багатьох іноземців не в змозі позбутися російського боргу.

Казахстанський регулятор заявив, що шість брокерських компаній були залучені в торгівлю російським боргом, використовуючи як власні гроші, так і кошти клієнтів. Водночас регулятор попередив, що інвестування в облігації ОФЗ несе підвищені ризики через "високий рівень волатильності на ринках цінних паперів, низьку ліквідність, а також загрозу введення вторинних санкцій, пов'язаних з геополітичною ситуацією".

Нагадуємо:

Казахські фінансові фірми скуповують російський державний борг зі значним дисконтом у інвесторів, які не можуть вийти з ринку РФ через санкції та інші обмеження.ґ

У Росії вперше з 1918 року відбувся дефолт за суверенним боргом в іноземній валюті через введені санкції, які унеможливили платежі закордонним кредиторам.

Президент Росії Владімір Путін підписав указ, яким визначається порядок виплати всіх зовнішніх боргів підсанкційної країни у рублях – раніше РФ намагалася розрахуватися рублями лише перед західними кредиторами.