Німеччина на чверть скоротила споживання газу у серпні
Інновації в дії
Споживання газу у Німеччині у серпні скоротилося на 24% порівняно з середнім показником до повномасштабного вторгнення РФ в Україну у лютому.
Про це повідомляє Financial Times з посиланням на щотижневі дані німецького енергорегулятора.
Так, промислове використання газу в Німеччині впало на чверть порівняно з середнім показником до енергетичної кризи.
За чотири тижні до 21 серпня промислове споживання газу в Німеччині становило в середньому 940 ГВт-год на добу, що на 24% менше, ніж за аналогічний період 2018-2021 років.
Ця цифра свідчить про те, що компанії реагують на стрімке зростання цін на газ дедалі більшим скороченням або заміною використання газу. Падіння споживання газу порівняно з 2018-2021 роками стрімко пришвидшилося з розриву у 10%, який зафіксували наприкінці травня.
"Ситуація є напруженою, і не можна виключати подальшого погіршення ситуації", – йдеться в повідомленні Bnetza. "Підприємства та приватні споживачі повинні адаптуватися до значного зростання цін на газ".
Дані також показали, що потоки газу з важливого газопроводу "Північний потік-1" наразі становлять близько 20% від максимальної потужності, а запаси газу у країні — близько 81%.
Окремі дані Євростату повідомляють, що загальне споживання газу в травні знизилося на 34% порівняно з тим же місяцем минулого року.
Нагадуємо:
Біржова вартість газу в Європі піднялась вище 315 євро за 1 МВт-год - це більше 3300 доларів за тисячу кубометрів.
Вартість газу в Європі почала різко зростати наприкінці минулого торговельного тижня. Тоді "Газпром" оголосив, що з 31 серпня по 2 вересня планує зупинити постачання газу газопроводом "Північний потік-1".
Ціни на газ у Європі наблизилися до 3200 доларів на торгах у середу – це найвища зафіксована за весь час спостережень ціна, причиною якої є послідовне скорочення Росією поставок до регіону.